معرفی کامل جک j4 محصول جدید کرمان موتور + قیمت

جک j4 ،پنجمین محصول شرکت خودروسازی جی اس سی(jac) چین در ایران است.

 

کرمان موتور پس عرضه مدل هاچبک جی۳، سدان جی۵ و کراس اور های S5 و s3، این سدان کوچک شهری را نیز به بازار ایران آورد است. این خودرو به تازگی معرفی شده و قرار است جای خالی برادر بزرگتر خود، جک جی۵ را در محدوده قیمتی ۶۰ میلیون تومان در بازار ایران پر کند.

j4 در جریان نمایشگاه گوانگژوی سال ۲۰۱۲ در چین رونمایی شد. این خودرو یک سدان اقتصادی محسوب می شود و با توجه به تجربه ی موفق خودروهای پیشین این برند در ایران و دید نسبتا مثبت مشتریان نسبت به جک، شانس تکرار موفقیت های جی۵ را دارد.

jac-j4

ابعاد بدنه

j4 پلتفرمی مشترک با کراس اور s3 دارد و از نظر ابعاد بدنه و جثه، نسبت به j5 در کلاس پایین تری قرار می‌گیرد.
ابعاد این خودرو به ترتیب(طول – عرض – ارتفاع) ۴۴۳۵-۱۷۲۵-۱۵۰۵ میلیمتر می‌باشد.

فاصله بین محورهای j4 نیز ۲۵۶۰میلیمتر می‌باشد. وزن j4 1110 کیلوگرم است که بیش از ۲۰۰ کیلوگرم از j5 سبک تر است.

 

طراحی ظاهری

طراحی j4 هم تحت نظارت طراحان پینین فارینای ایتالیا انجام شده و در طراحی آن سعی شده تا حد امکان خودرویی شبیه به سایر محصولات این شرکت ساخته شود. چراغ های جلو و عقب خودرو هماهنگی مناسبی نسبت به یکدیگر دارند و نمای عقبی خودرو نیز اندکی به مدل j5 شبیه است.

jac-j4

کابین

نکته قابل توجه کابین j4 ، فضای قابل توجه سر و پا در هر دو ردیف عقب و جلو است که j4 را از این حیث، به یکی از بهترین های این سگمنت بدل کرده است.

 

در مورد امکانات رفاهی ایمنی j4، با لیست بلند و بالایی روبرو نیستیم و از امکانات این خودرو میتوان به روکش چرم مصنوعی صندلی ها،فرمان برقی، کروز کنترل، کامپیوتر سفری و سیستم صوتی با ۶ بلند گو اشاره کنیم، تجهیزات ایمنی j4 نیز شامل دو کیسه هوا، سیستم اعلام فشار باد لاستیک ها یا TPMS و سیستم ایموبلایزر همراه با دزدگیر می‌شود.

 

قوای فنی

این خودرو نیز مانند دیگر هموطنان اش در این بازه، از یک موتور ۱۵۰۰ سی سی تنفس طبیعی استفاده میکند این موتور توانایی تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت(۱۱۱اسب بخار در چین) و ۱۴۶ نیوتون متر گشتاور دارد.

در زمینه ی سیستم انتقال قدرت ، یک جعبه دنده ی اتوماتیک CVT برای به حرکت دراوردن این سدان کوچک تلاش میکند.
ترمز های خودرو نیز در جلو و در محور عقب کاسه ای است.

مصرف سوخت خودرو نیز به گواه برچسب مصرف انرژی که روی شیشه جلو آن نصب شده ، ۶٫۵لیتر در صد کیلومتر به صورت ترکیبی خواهد بود.

jac-j4

ایمنی

مطابق استاندارد اروپا،خودرو جک جی ۴ در اسکلت خود از مقیاس بزرگی از فولاد فوق مقاوم استفاده شده که این پنل های فولادی حرارت دیده و فوق مستحکم،با ضخامت های مختلف باعث استحکام و ایمنی بیشتر خودرو می شوند.

j4 در تست ایمنی کشور چین، با داشتن ۶ ایربگ موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی(نمره کامل) شده است.

قیمت و شرایط بازار :

پیش فروش این خودرو طی چند روز آتی آغاز خواهد شد، j4 باید با رقبای سرسختی منجمله بسترن B30 اتوماتیک، برلیانس H330 اتوماتیک، ام جی ۳۶۰ و چری آریزو۵ به رقابت بپردازد.

jac-j4

کرمان موتور قیمت قطعی این خودرو را ۶۶میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرده است و طبق آخرین اطلاعات، احتمالا زمان تحویل خودرو ها در نخستین طرح پیش‌فروش، شهریور ماه خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید