کیا اسپورتیج هم هیبریدی شد !

هفته گذشته بود که تصاویر مدل فیس لیفت شده کیا اسپرتج در سایت های خبری منتشر شد و سپس چند روز بعد کیا موتورز به طور رسمی از این خودرو رونمایی کرد.
از تغییرات این خودرو باید به چراغ های مه شکل جدید از نوع LED و سپر تغییر یافته جدید اشاره کرد ضمن اینکه سایز ورودی های هوا نیز افزایش پیدا کرده است. همچنین شاهد تغییر در گرافیک و چیدمان داخلی چراغ های جلو هستیم. در نمای جانبی اسپرتج فیس لیفت هم طرح جدید رینگ ها توجه را به خود جلب می کند. کیا اعلام کرده است که این رینگ های آلیاژی ۱۹ اینچی از این پس در تمامی تیپ های این خودرو موجود خواهند بود. البته امکان انتخاب رینگ های ۱۶ اینچی نیز برای این خودرو وجود دارد.
در بخش عقبی اما تغییرات بسیار کم هستند و تنها یک نوار نقره ای اضافه شده است و چراغ های عقبی کمی تغییر کرده اند.

kia sportage

در داخل کابین این خودرو غربیلک فرمان و پشت آمپرهای جدیدی مشاهده می شود و در مدل جی تی لاین تودوزی چرمی نیز به صورت استاندارد موجود است.
اما مهم ترین تغییر در مدل فیس لیفت اسپرتج موتورهای جدید این خودرو است. یک موتور توربودیزل ۲ لیتری ۴ سیلندر از سری EcoDynamics+ به موتورهای اسپرتج اضافه شده است که در کنار آن از سیستم برق ۴۸ ولتی کمکی نیز استفاده شده است.
به این ترتیب مصرف سوخت و آلایندگی این خودرو کاهش چشم گیری داشته است.
همچنین کیا موتور دیزلی ۱٫۷ لیتری را نیز حذف کرده است و آن را با یک موتور جدید ۱٫۶ لیتری جایگزین نموده است و قدرت آن را از ۱۱۳ اسب بخار به ۱۳۴ رسانده است. مدل های قوی تر این خودرو به همراه گیربکس دوبل کلاچ و سیستم چهارچرخ محرک عرضه می شوند. این موتور ۱٫۷ لیتری در بازار اروپا قرار است از اواخر امسال در مدل اپتیما نیز عرضه شود.

 

از دیگر امکانات کیا اسپرتج فیس لیفت باید به سیستم استاپ/استارت، کروز کنترل هوشمند، سیستم هشدار هوشیاری راننده، سیستم دید ۳۶۰ درجه، نمایشگر ۷ اینچی استاندارد و نمایشگر ۸ اینچی به صورت آپشن اشاره کرد.
کیا اسپرتج ۲۰۱۹ از اواخر سال جاری وارد بازار اروپا خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید