سیتروئن خودرو جدید کراس اور را به بازار آورد

سیتروئن از پرچمدار محصولات خود در اروپا که مدل شاسی بلند C5 ایر کراس انام دارد رونمایی کرد. این خودرو قرار است تا سطوح جدیدی از راحتی و ایمنی را برای سرنشینان خود ارایه دهد که بخشی از این راحتی را صندلی های جدیدی و مخصوصی که سیتروئن طراحی کرده است بر عهده دارند.
به گفته‌ی سیتروئن برای این خودرو، این شرکت ۲۰ اختراع جدید انجام داده است و فناوری هیدرولیکی جدید را برای سیستم تعلیق طراحی کرده است. این سیستم تعلیق هیدرولیکی جدید این توانایی را دارد تا تقریبا تمامی ضربات ناهمواری های مسیر را در خود جذب کند. سیتروئن در کنار این سیستم تعلیق روغنی از صندلی های جدیدی نیز استفاده کرده است که این صندلی ها طراحی مبل مانندی دارند و بسیار راحت هستند.
طراحی این خودرو نیز بسیار شبیه به محصولات روز سیتروئن است و شاهد چراغ های جداگانه جلو، جلوپنجره ی بزرگ و خطوط جانبی هستیم. ضمن اینکه برای به وجود آوردن نمای اسپرت تر ستون های این خودرو نیز به رنگ سیاه در آمده اند.

c5

سیتروئن C5 ایرکراس یک کراس اوور ۵ نفره است که فضای بسیار خوبی را در اختیار سرنشینان خود قرار می دهد. سه صندلی موجود در ردیف دوم این خودرو هر یک به صورت جداگانه قابلیت تنظیم در طول را دارند. فضای صندوق بار نیز در حالت عادی ۵۷۰ لیتر است و با تنظیم صندلی های عقبی می توان این فضا را تا ۷۲۰ لیتر افزایش داد. البته با تا کردن صندلی ها در کف خودرو فضای صندوق بار به ۱۶۳۰ لیتر خواهد رسید. فضای صندوق بار نیز به دلیل طراحی مکعبی شکل خودرو بسیار کاربردی است . سیتروئن در جای جای کابین نیز فضاهای زیادی را برای قرار دادن وسایل پیش بینی کرده است.

c5

سیتروئن همواره اهمیت زیادی به ایمنی می دهد و در این خودرو نیز آخرین فناوری ها همانند سیستم ترمز اضطراری خودکار، سیستم کنترل کشش، کروز کنترل هوشمند و رادار بین خطوط را نصب کرده است.
در زمینه ی تجهیزات داخل کابین هم باید به نمایشگر ۸ اینچی لمسی روی کنسول مرکزی و نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی مقابل راننده اشاره کرد. تریم های داخلی در نظر گرفته شده برای C5 ایرکراس نیز ۵ عدد هستند.

c5

در بخش پیشرانه‌ی این خودرو دو موتور بنزینی قابل انتخاب هستند که یکی از آنها ۱۳۰ اسبی بوده و همراه گیربکس ۶ دنده دستی عرضه می شود و یکی نیز ۱۸۰ اسبی بوده و با گیربکس ۸ دنده اتوماتیک عرضه می شود. دو موتور دیزلی یکی با قدرت ۱۳۰ اسب بخار و دیگری با قدرت ۱۸۰ اسب بخار هم موجود هتسند که مدل قوی تر تنها با گیربکس اتوماتیک قابل انتخاب است اما مدل ضعیف تر را هم می توان با گیربکس دستی و هم خودکار انتخاب کرد.
تا اواخر سال ۲۰۱۹ مدل پلاگین هیبریدی C5 ایرکراس نیز معرفی خواهد شد واولین خودروی پلاگین هیبریدی سیتروئن خواهد بود. گفته شده است که مدل پلاگین هیبریدی توانایی حرکت تا شعاع ۶۰ کیلومتر را تنها با برق دارد.
سیتروئن C5 ایرکراس از اواخر سال ۲۰۱۸ وارد بازار اروپا خواهد شد.

c5

دیدگاه خود را بنویسید