قیمت و مشخصات نیسان ۳۷۰Z مدل ۲۰۱۹ اعلام شد

اکنون نیسان ۳۷۰Z به سن ۱۰ سالگی رسیده است. قیمت مدل ۲۰۱۹ این کوپه اسپرت برای مدل کوپه از ۲۹٫۹۹۰ دلار شروع می شود در حالی که قیمت مدل های رودستر و نیسمو به ترتیب از ۴۱٫۸۲۰ و ۴۵٫۶۹۰ دلار آغاز می شود. تغییرات اندکی در هر یک از این سه مدل اعمال شده است و دو رنگ جدید آبی پر رنگ و سفید صدفی به مدل Heritage Edition کوپه اضافه شده است. اکنون مدل های تورینگ و اسپرت تِک قبلی با نام جدید اسپرت تورینگ شناخته می شوند که طیف مدل های ۳۷۰Z را اندکی ساده تر می کند.

nissan-370z
آینه دید عقب با قابلیت تارشوندگی خودکار همراه با مانیتور دید عقب به فهرست امکانات استاندارد ۳۷۰Z اضافه شده است. مدل رودستر با سه رده تجهیزاتی پایه، تورینگ و اسپرت تورینگ ارائه می شود.


نام نیسمو تِک که در مدل ۲۰۱۸ وجود داشت در مدل کوپه نیسمو ۲۰۱۹ حذف شده است و مانند گذشته انتخاب سیستم هماهنگی دور موتور با نسبت دنده با اضافه شدن کلاچ Exedy با عملکرد بالا همراه است.


در مجموع ۱۰ مدل از نیسان ۳۷۰Z برای بازار امریکا ارائه می شود. نیسان ۳۷۰Z مدل ۲۰۱۹ از همان موتور VQ37VHR سال قبل بهره می برد که قدرت آن نیز همچنان ۳۳۲ اسب بخار است. قدرت همین موتور تنفس طبیعی در مدل نیسمو تا ۳۵۰ اسب بخار افزایش می یابد. علاوه بر این دیسک ترمزهای بزرگتر و دیفرانسیل لغزش محدود از دیگر امکانات اضافی مدل اسپرت نیسمو هستند.

nissan-370z
و اما از نسل آینده سری Z نیسان چه خبر؟! طبق آخرین گزارش درباره ۳۹۰Z یا هر اسم دیگری که روی آن بگذارند، حاکی از آن است که پلتفرم این خودرو با نسل آینده اینفینیتی Q60 مشترک خواهد بود. طبق گزارش نشریه اتوکار، این خودروی تازه وارد قبل از پایان سال ۲۰۱۹ در معرض دید عموم قرار می گیرد که مصادف است با ۵۰ امین سالگرد داتسون/نیسان ۲۴۰Z.

این خودرو اولین مدل سری Z نیسان بود که در اواخر سال ۱۹۶۹ به عنوان مدل ۱۹۷۰ معرفی شد و مجهز به یک موتور ۶ سیلندر خطی بود که از کاربراتورهای هیتاچی به سبک SU تغذیه می کرد.

دیدگاه خود را بنویسید