/*بی‌وای‌دی*/ چین با قدرت در ایران می‌ماند

کمتر از دو سال پیش خودروسازی کارمانیا به‌عنوان نماینده رسمی بی‌وای‌دی چین فعالیت خود را در زمینه تولید و مونتاژ خودرو در ایران آغاز کرد. این شرکت که از سال ۱۳۸۶ با هدف راه‌اندازی و توسعه خطوط پیشرفته تولید خودرو سواری در منطقه ویژه تجاری بم تاسیس شد، در حال حاضر توانسته است با عرضه محصولات باکیفیت، نظر مشتریان را جلب کند و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد.

مدتی است که با توجه به اتفاقات پیش‌آمده در سیاست‌های کلی روابط بین‌الملل، برخی شرکای خارجی صنعت خودرو اقدام به ترک بازار ایران و به تعلیق درآوردن فعالیت خود در کشور ما کرده‌اند. بر همین اساس چندی پیش شایعاتی مبنی بر خروج برخی برندهای چینی از بازار ایران به گوش می‌رسید. اما در همین راستا، خودروسازی کارمانیا روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای، به‌صورت رسمی این موضوع را تکذیب کرد و از ادامه فعالیت و همکاری خود با کمپانی بی‌وای‌دی چین خبر داد.

گفتنی است این کمپانی با توجه به سرمایه‌گذاری کلانی که در ایران انجام داده، تا‌زمانی‌که دولت چین هم‌سو و هم‌پیمان با دولت ایران باشد به فعالیت خود در کشور ادامه خواهد داد، زیرا تاکنون باتوجه به عرضه محصولات با‌کیفیت در دو سگمنت سدان و کراس‌اوور، توانسته است بازار بزرگ و قدرتمندی را در ایران به‌دست آورد. بر همین اساس محصول جدید این برند یعنی بی‌وای‌دی اس۷ که با شعار «جناب اس۷» از سوی خودروسازی کارمانیا به بازار معرفی شده‌، این روزها در حال گذراندن مراحل پایانی آزمایش‌های فنی و پاس کردن استانداردهای ۸۵‌گانه بوده که قرار است از مردادماه سال جاری به مشتریان تحویل داده شود و رقابت نزدیکی را با همتایان خود آغاز کند. همچنین محصول جدید این شرکت که با نام «عالیجناب بی‌وای‌دی» شناخته می‌شود، در آینده نزدیک به بازار معرفی خواهد شد. از طرفی شرکت خودروسازی کارمانیا شرایط فروش ویژه عید سعید فطر را برای دو محصول کراس‌اوور خود یعنی بی‌وای‌دی اس۶ و اس۷ اعلام کرده است. در این طرح قیمت پرفروش‌ترین محصول این شرکت یعنی اس‌۶ با پیش‌فروش قطعی ۱۲۵ میلیون‌و ۷۰۰ هزار‌تومان، با ۲ میلیون‌تومان تخفیف اعلام شده است. پیش‌فروش اقساطی با قیمت قطعی نیز با یک میلیون‌تومان تخفیف و اقساط ۶ تا ۳۶ماهه و نرخ سود تسهیلات صفر تا ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است. فروش خودرو بی‌وای‌دی اس۷ نیز با شرایط مشارکتی، پیش‌پرداخت ۷۰ میلیون‌تومانی و موعد تحویل آذرماه مهیا شده است.

دیدگاه خود را بنویسید