ویروس افزایش قیمت به داخلی‌های ارزان هم سرایت کرد

در پی اتفاقات سیاسی و اقتصادی چند ماه گذشته، ابتدا قیمت خودروهای وارداتی رشد کرد و بعضا تا دو برابر افزایش یافت و در مرحله بعد خصوصا طی یک ماه اخیر، قیمت خودروهای تولید داخل سطح بالا در محدوده ٨٠ تا ١۵٠ میلیون‌تومان به‌صورت ناگهانی افزایش یافت، به‌گونه‌ای‌که بهای مزدا‌٣، ١۴٠ میلیون‌تومانی، به ٢۴٠ میلیون‌تومان رسید، یا سراتو ١١٠‌میلیون‌تومانی، ١٧٠‌میلیون‌تومان قیمت‌گذاری ‌شد.
حال در سومین و آخرین مرحله، شاهد افزایش قیمت خودروهای تولید داخل با قیمت کمتر از ۶٠‌میلیون‌تومان هستیم. پژو ٢٠٧‌، رنو ساندرو‌، تندر ٩٠ و حتی پراید، این روزها در حال ثبت رکوردهای جدید قیمتی هستند.
برای مثال قیمت پژو‌٢٠٧ اتوماتیک از مرز ٨٠ میلیون‌تومان عبور کرده است و ارزان‌ترین خودرو بازار یعنی پراید ١٣١ هم در حال نزدیک شدن به قیمت ٢۵میلیون‌تومان است‌، البته مدل هاچ‌بک آن تا ٢٧ میلیون‌تومان نیز قیمت‌گذاری می‌شود. این افزایش قیمت‌ها در بازار خودروهای تولید داخل ارزان‌قیمت، در حالی رخ داده است که بارها در همین صفحه نسبت به این موضوع هشدار داده بودیم که افزایش شدید قیمت وارداتی‌ها درنهایت منجر به افزایش قیمت خودروهای تولید داخل حتی ارزان‌قیمت‌ها نیز خواهد شد‌.

دیدگاه خود را بنویسید