دردسر تازه برای خودروسازان؛ سختگیری بیشتر در آزمون های تست تصادف آمریکا

در جدید ترین دور از آزمون های تست تصادف موسسه آمریکایی IIHS ، آزمون های مربوط به حفظ ایمنی سرنشین جانبی نیز اضافه شدند. از آنجایی که استحکام و ایمنی سمت راست و چپ خودرو در یک تصادف به یک اندازه اهمیت دارد ، این موسسه می خواهد ببیند آیا خودروهای SUV و در راس آنها SUV های کوچک که بازار خودروی ایالات متحده و جهان را به تسلط خود در آورده اند ، قادر به تامین ایمنی سرنشین جانبی خودرو هستند یا خیر.

در هفت آزمایش جدید ، در مجموع شانزده SUV کوچک و متوسط مورد بررسی قرار گرفتند که از میان آنها ، مدل هایی همچون بی ام و X1 ، شورولت Equinox ، جی ام سی Terrain ، جیپ کامپس و میتسوبیشی اوتلندر موفق به دریافت رتبه “خوب” شدند. میتسوبیشی ASX که در ایالات متحده اوتلندر اسپرت نامیده می شود نیز در این آزمون حداقل نمره قبولی را کسب کرد و فورد Escape نیز رتبه بسیار بدی را بدست آورد.

این تست تصادف همانند تست تصادف از سمت راننده است. در این تست وسیله نقلیه با سرعت چهل مایل در ساعت به سمت یک مانع حرکت می کند که در ادامه ۲۵ درصد از سمت راست خودرو با این مانع برخورد خواهد کرد. این تست تصادف برخورد سمت راست خودرو با یک خودروی دیگر ، درختان یا موانع سخت دیگر را شبیه سازی می کند.

از سوی دیگر روند رو به رشد فروش و توسعه خودروهای تمام الکتریکی غیرقابل انکار بوده و به خصوص در بسیاری از ایالت ها که قوانین سختگیرانه محیط زیستی دارند ، این رشد بیشتر حس می شود. اخیرا اداره ملی ایمنی بزرگراه های آمریکا ، استاندارد هایی را برای میزان نویز این خودروها تدوین کرده که مختص به میزان سر و صدای خودروهای هیبریدی و الکتریکی در سرعت های پایین است.

ین مساله از آن سو اهمیت دارد که تمایل به بی صدا کردن این خودروها به خصوص در سرعت های پایین همه گیر شده و این آرامش بیش از حد می تواند برای عابران پیاده ، نابینایان و دوچرخه سواران حادثه آفرین باشد. تمامی خودروهای هیبریدی و الکتریکی باید میزان مشخصی صدا را تا رسیدن به سرعت ۱۸٫۶ مایل بر ساعت تولید کنند. تمامی عرضه کنندگان خودروهای هیبریدی و الکتریکی در ایالات متحده ، تا تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۹ فرصت دارند تا این استاندارد را برای خودروهای خود اخذ نمایند.hybrid

دیدگاه خود را بنویسید