پایان حیات نیسان جوک در بازار امریکا

طبق گزارش Automotive News حیات نیسان جوک در ایالات متحده رسما به پایان رسیده است زیرا استقبال از این خودرو در امریکا به اندازه اروپا زیاد نبوده است. با این حال نیسان خودش را برای ترک بازار پر رونق کراس اوورهای کوچک آماده نکرده است زیرا نیسان کیکس با ظاهری عامه پسندتر آماده است تا جانشین جوک در این بخش از بازار امریکا شود.
نیسان اخیرا تولید یک میلیون نیسان جوک در طول ۸ سال تولید این خودرو را جشن گرفت. نیسان سال گذشته بیش از ۹۵ هزار دستگاه جوک در اروپا به فروش رساند. ولی شرایط در ایالات متحده به این خوبی نبوده است زیرا در سال ۲۰۱۷ نیسان تنها ۱۰٫۱۵۷ دستگاه از این کراس اوور کوچک را در بازار امریکا به فروش رساند که کاهش قابل توجهی نسبت به فروش ۱۹٫۵۷۷ دستگاه جوک در سال ۲۰۱۶ است. اکنون نیسان کیکس به تدریج وارد نمایندگی های نیسان در امریکا می شود زیرا از ژوئن سال ۲۰۱۸، ۵۶۳ دستگاه کیکس وارد نمایندگی های نیسان می شوند در مقایسه با ۶۵۲ دستگاه جوک که در همین دوره زمانی به مشتریان تحویل داده شده است.

موفقیت جوک در اروپا به حدی بالا بوده است که نیسان یک نسخه به روز شده از این کراس اوور را در ماه می در اروپا معرفی کرد. اصلاحات جزئی این نسخه به روز شده شامل قطعات تزئینی به رنگ تیره، طراحی اصلاح شده رینگ ها و چراغ های مه شکن LED است که به صورت استاندارد در مدل های Acenta نصب می شود.
با اینکه نیسان مدل کیکس را دقیقا جانشین جوک در بازار امریکا نمی داند، این مدل جدید جایگاه یک کراس اوور کوچک و ارزان قیمت در طیف محصولات نیسان را تسخیر می کند. نیسان کیکس برخلاف جوک که طراحی ظاهری متضادی دارد، از طراحی سازگارتر با دیگر SUVهای برند نیسان در بازار امریکا برخوردار است. قیمت نیسان کیکس S دیفرانسیل جلو از ۱۷٫۹۹۰ دلار شروع می شود و به ۲۰٫۲۹۰ دلار برای مدل SR دیفرانسیل جلو ختم می شود.

منبع : خودروبانک

دیدگاه خود را بنویسید