مینی کراس اوور به سبک میتسو؛ میراژ کراس در راه است

میتسوبیشی با تولید یک کوپه جدید نام اکلیپس را مجددا زنده نکرد بلکه از این نام نمادین در یک کراس اوور استفاده کرد و برای اینکه مشتریان این کراس اوور را با خودروی اسپرت و ۲ در اکلیپس اشتباه نگیرند یک پسوند کراس به انتهای اسم آن اضافه کرد. گزارشی از سایت Response.jp نشان می دهد که یکی دیگر از مدل های میتسوبیشی آماده تبدیل شدن به کراس اوور است.
طبق شایعات، میراژ که یک هاچبک کوچک و ارزان قیمت است مدل بعدی میتسوبیشی است که یک کراس اوور بر اساس آن ساخته خواهد شد. البته مشخص نیست که آیا با ورود این کراس اوور مدل هاچبک میراژ به کلی حذف می شود یا نه. میتسوبیشی می توانست این هاچبک را در کنار میراژ کراس به فروش برساند و مشتریان متوجه نمی شدند.
این گزارش جدید با گزارشات دیگر که گفته بودند میراژ یک هاچبک کوچک باقی می ماند در تضاد است. با توجه به ادغام رنو-نیسان-میتسوبیشی اینطور تصور می شد که نسل بعدی میراژ بر اساس رنو کلیو ساخته می شود. اکنون اینطور گزارش می شود که میراژ می تواند معادل نیسان جوک در محصولات میتسوبیشی باشد که فروش خوبی در امریکا نداشته است.

mitsubishi-eclips-cross

میراژ به هر شکلی که در آینده در بیاید، احتمالا به موتور سه سیلندر ۰٫۹ لیتری توربوشارژ مجهز خواهد شد. طبق این گزارش این موتور برای مدل پایه میراژ خواهد بود که ۹۴ اسب بخار قدرت تولید می کند. این یک ارتقا نسبت به مدل فعلی میراژ است ولی در مقایسه با دیگر کراس اوورهای کوچک بازار اصلا شگفت انگیز نیست. طبق شایعات احتمال عرضه یک موتور ۱٫۵ لیتری توربودیزل و یک مدل الکتریکی نیز وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید