بررسی نسخه نیسمو نیسان لیف

نیسان به تازگی از مدل لیف نیسمو نیز رونمایی کرده است و این خودرو از ۳۱ جولای وارد بازار ژاپن خواهند شد ابتدا ابتدا به عنوان یک خودرو مفهومی در اکتبر سال گذشته رونمایی شد اعلام کرد که خودرو دارای تغییرات کامپیوتری است که واکنش ها نسبت به پدال گاز را سریع تر می کند همچنین سیستم تعلیق این خودرو نیز متفاوت با نیسان لیف استاندارد است تا هندلینگ بهتری داشته باشد و لاستیک های آن نیز از نوع اسپرت هستند.
از تغییرات نیسان لیف نیسمو نسبت به مدل استاندارد باید به رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژی جدید این خودرو اشاره کرد که دارای ضریب آیرودینامیکی بهتری نیز هستند و همچنین ظاهر اسپرت تری را به این خودرو بخشیده اند. نیسان لیف نیسمو دارای طراحی جلوی متفاوتی هم هست که به گفته نیسان سبب افزایش تولید نیروی رو به پایین در این خودرو شده است. البته نیسان عنوان نکرده است که این طراحی دماغه جدید تا چه اندازه نیروی رو پایین تولید می‌کند.

Nismo

برای داخل کابین نیسان لیف نیسمو هم نیسان رنگ مختلف را عرضه می‌کند که شامل رنگ های نقره ای، خاکستری فلزی و سیاه نیز می‌شود طراحی غربیلک فرمان این خودرو نیز متفاوت است و دارای طرح اسپرت تری است. در این بین دوخت قرمز رنگ و تزئینات فیبر کربنی داخل کابین هم به هرچه اسپرت تر شدن کابینه خودرو کمک کرده است کمک کرده‌اند.

Nismo

در خصوص بخش فنی نیسان لیف نیسمو متاسفانه نیسان هنوز اطلاعات دقیقی را منتشر نکرده است اما احتمالا شاهد استفاده از همان موتور برقی قبلی که قدرتی در حدود ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را دارد در این مدل خواهیم بود. نیروی مورد نیاز موتور برقی نیسان لیف نیسمو از یک پک باتری با ظرفیت ۴۰ کیلو وات ساعتی تامین می شود که می تواند شعاع حرکتی ۴۰۰ کیلومتر را برای این خودرو به ارمغان بیاورد.
انتظار می رود که شتاب صفر تا صد کیلومتر خودرو نیز کمتر از ۱۰ ثانیه باشد نیسان به تازگی از مدل لیف پلاس نیز رونمایی کرده است که خود را در بازار اروپا عرضه خواهد شد و با کمک باتری ۱۵۰ کیلو واتی خود می‌تواند با هر بار شارژ مسافتی بیش از ۳۲۰ کیلومتر را طی کند.

دیدگاه خود را بنویسید