بهره برداري از نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های ریخته گری تحت فشار

نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های دایکاست و ریژه با فرمان ریاست محترم جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس، توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به بهره برداری رسید.

 


 

به گزارش آی آر جیب، با راه اندازی این کارخانه در سال حمایت از کالای ایرانی، خودروسازان کشور از واردات قالب های قطعات موتوری از جمله سرسيلندر، بلوك سيلندر، پوسته كلاچ و كپه ياتاقان بی نیاز شده و به این ترتیب با تامین از منابع داخلی به خودکفایی دست می یابند.

 

با بهره برداری از اين واحد توليدي که با حمایت گروه صنعتی ایران خودرو انجام شد، از خروج سالانه ۳۰ تا ۳۵ ميليون يورو از كشور جلوگيري مي شود. براي راه اندازي اين واحد مدرن حدود ۸۰۰ ميليارد ريال سرمايه گذاري شده كه با بهره برداري از آن ۸۰ نفر به صورت مستقيم و ۲۰۰ نفر به صورت غيرمستقيم مشغول به كار شدند. این کارخانه با نصب به روزترین تجهیزات راه اندازی شده و محصولات خود را با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه می کند.

 

نصب و راه اندازی تجهیزات دیگر برای طراحی و تولید قالب های دایکاست و ریژه محصولات جدید ایران خودرو از جمله پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۱ در دستور کار شرکت آهنگری ایران قرار دارد که با این اقدام در آینده ای نزدیک، گام دیگری در مسیر داخلی سازی محصولات جدید و کاهش ارزبری تولید محصولات مشترک برداشته خواهد شد.

 

گفتنی است در آیین بهره برداری از این پروژه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، مدیرعامل ساپکو و جمعی از مقامات و مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با هیات همراه، پس از آیین افتتاح، از خطوط تولید این کارخانه بازدید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید