وزیر صنعت در تبریز: وجود تعدادی خودرو در انبار خودروسازها به‌منزله احتکار نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن رد احتکار خودرو توسط ایران‌خودرو تبریز گفت: این‌که تعدادی خودرو در انبار خودروسازی‌ها وجود داشته باشد نمی‌توان به‌منزله احتکار قلمداد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمد شریعتمداری پنج‌شنبه شب در جریان سفر به تبریز برای شرکت در مراسم ختم پدر صنعت آذربایجان، در بازدید از ایران‌خودرو تبریز با اشاره به اینکه ظن احتکار ۸۸۴۵ دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو یک موضوع غیر کارشناسی شده بود، اظهار داشت: تأخیر به وجود آمده در تحویل خودروها عمدتاً به دلیل عدم تأمین قطعات ریز خودروها بود که می‌بایست از طریق واردات تأمین می‌شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تأمین قطعات ریز خودروهای ایران‌خودرو تبریز و آماده‌سازی جهت تحویل به متقاضیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: مقدمات تأمین قطعات موردنیاز خودروهای شرکت ایران‌خودرو تبریز فراهم بوده و به‌زودی با تأمین قطعات خودروها آماده واگذاری می‌شود.

وی، عملکرد شرکت ایران‌خودرو تبریز را مطلوب و مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: ایران‌خودرو تبریز از جمله شرکت‌های خودروسازی موفق در کشور بوده و عملکرد مثبت این شرکت و توانایی که در تولید خودروهای روز داخلی دارد برای آذربایجان شرقی مایه افتخار است.

شریعتمداری تأکید کرد: صنایع و واحدهای بزرگی که توانسته‌اند در حوزه‌های اشتغال، تولید و کارآفرینی زمینه رونق اقتصادی را فراهم کرده‌اند لازم است از سوی مسئولان حمایت شوند.

خودروهای ایران‌خودرو تبریز در پارکینگ به فروش رسیده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم راه‌اندازی خط رنگ و بدنه در ایران‌خودرو تبریز تأکید کرد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی خط رنگ و بدنه در ایران‌خودرو تبریز وجود دارد، امیدواریم با راه‌اندازی این خط شاهد رشد و شکوفایی صنعت خودرو در شمالغرب کشور خواهیم بود.

وی از به فروش رسیدن تمامی خودروهای ایران‌خودرو تبریز که در پارکینگ هستند خبر داد و گفت: تأکید داریم خودروهایی که در پارکینگ ایران‌خودرو تبریز هستند در سریع‌ترین زمان ممکن رفع نقص شده و باقیمتی که تصویب‌شده در اختیار مالکان قرار گیرد.

شریعتمداری بابیان اینکه با تسریع در روند قضایی و تأمین قطعات موردنیاز جهت رفع نقص خودروهای ایران‌خودرو در پارکینگ روزانه حدود ۵۰۰ خودرو آماده واگذاری می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت خودرو در بازار روند کاهشی دارد و واگذاری خودروهای این شرکت می‌تواند در تثبیت قیمت خودرو در بازار مؤثر باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه سالانه نزدیک به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می‌شود، گفت: این‌که تعدادی خودرو در انبار خودروسازی‌ها وجود داشته باشد نمی‌توان به‌منزله احتکار قلمداد کرد و اگر به صنایعی که توان ایجاد اشتغال، کارآفرینی و تولید دارند این‌گونه نگاه شود یقیناً بی‌مهری در قبال فعالیت‌های آن‌هاست.

دیدگاه خود را بنویسید