ادعای جدید بوگاتی درباره حداکثر سرعت شیرون

بسیاری از افراد باور دارند که بوگاتی شیرون می تواند به حداکثر سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت دست یابد. البته تا به حال هیچکس نتوانسته است واقعا این موضوع را ثابت کند زیرا حداکثر سرعت شیرون در حالت استاندارد به صورت الکترونیکی روی ۴۲۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است و متاسفانه ثبت رکورد جدید سرعت برای یک خودروی تولید سری برای این خودروساز فرانسوی اولویت بالایی ندارد.
استفان وینکل من، مدیر عامل بوگاتی باور دارد که این سوپر اسپرت می تواند به سرعت هایی دست یابد که بسیار فراتر از سرعتی است که در حال حاضر امکان دسترسی به آن وجود دارد. اما رکورد سرعت جدید زیاد معنادار نیست. او در گردهمایی Monterey Car Week در کالیفرنیا به نشریه CarAdvice گفت:
« من فکر می کنم شیرون می تواند به راحتی تا ۴۴۰ یا ۴۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. ولی ما چنین تستی را انجام ندادیم. اگر چنین تستی انجام شود چیزی نیست که انجام آن فقط یک بار ضروری باشد بلکه تمام خودروها باید به شیوه معینی ساخته شوند. »
طبق گفته مدیرعامل بوگاتی، مدل دیوو که اخیرا معرفی شد به شکل بهتری نشان می دهد که بوگاتی قصد دارد به جای حداکثر سرعت مطلق روی هندلینگ و زمان دور پیست تمرکز کند. جهت یادآوری باید به این موضوع اشاره کنیم که حداکثر سرعت بوگاتی دیوو به خاطر پکیج آیرودینامیکی ارتقا یافته ۳۸۰ کیلومتر در ساعت است که به طور قابل توجهی کمتر از حداکثر سرعت شیرون (۴۲۰ کیلومتر در ساعت) است. مدیر عامل بوگاتی گفت:
« حداکثر سرعت یکی از جنبه های مثبت عملکرد خودرو است. اما تمرکز بیش از حد بر عملکرد خودرو در مسیر مستقیم نقطه ضعف هایی ایجاد می کند. اگر می خواهید شتاب جانبی بهتری داشته باشید باید شتابگیری در مسیر مستقیم را کاهش دهید. ما مجبور شدیم چنین تصمیمی درباره دیوو بگیریم ولی فکر می کنم تصمیم درستی گرفتیم. حداکثر سرعت مطلق در حال حاضر جزو برنامه بوگاتی نیست. »
هنوز چیزی رسما تایید نشده است ولی پیش بینی می شود چند مدل دیگر به مدل های شیرون اضافه شود که حتی شامل یک مدل اسپرت تر، سبک تر و قویتر با نام Superleggera است.

bugatti-chiron

دیدگاه خود را بنویسید