پیش فروش ایران خودرو سودی برای خریداران خواهد داشت؟

با اعلام زمان پیش فروش ۵۳ هزار دستگاه ازمحصولات ایران خودرو برنامه ریزی برای ثبت نام از سوی مشتریان آغاز شده اما با شرایط جدیدی که خودروسازی ایران خودرو اعلام کرده است آیا خرید این محصولات برای مصرف کننده غیر واقعی به صرفه خواهد بود؟
با التهاب در بازار خودرو در چند ماه گذشته و افزایش قیمت زیاد بین کارخانه و بازار کسانی برای سود بیشتر اقدام به ثبت نام کرده و حتی تا موعد تحویل نیز صبر نکرده و حواله آن را با سودهای میلیونی به فروش می‌رسانند. حال با طرح پیش فروش ایران خودرو با شرایط جدید بیشتر خریداران واقعی را برای ثبت نام ترغیب می‌کنند .

به نقل از عصر خودرو: شرکت ایران خودرو با هدف رسیدن خودرو به دست مشتری واقعی شرایطی همچون داشتن گواهینامه و عدم مالکیت خودرو در زمان ثبت نام و یا افرادی که در ۱۸ ماه گذشته خودرویی از ایران خودرو خریداری نکرده اند را به صورت خوداظهاری در دستور کار قرار داده است و در صورت عدم صحت اطلاعات بعد از راستی آزمایی اصل ودیعه در زمان تحویل عینا مسترد خواهد شد. همچنین کد ملی کسانی که در طرح اخیر پیش فروش سایپا ثبت نام کرده اند از خودروسازی سایپا اخذ و آن ها قادر به ثبت نام نخواهند بود.
از ویژگی های دیگر این طرح که مشتریان واقعی تمایل به ثبت نام ندارند غیر قابل فروش بودن خوودرو و زمان تحویل طولانی مدت است که سودجویان حتی با فروش حواله آن نتوانند به سود سرشاری که انتظارش را دارند دست پیدا کنند. این در حالی است که با نگاهی به بازار خرید و فروش حواله ها موعد های تحویل اردیبهشت و خرداد ۹۸ نیز در بازار خریدار ندارد.
همزمان با اعلام زمان پیش فروش، قیت ها در بازار رو به کاهش نهاده و باید این دوره از پیش فروش ایران خودرو را فرصت مناسب برای خرید خودرو توسط خریداران واقعی دانست.

دیدگاه خود را بنویسید