افزایش قیمت خودرو در راه است؛ سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید

به تازگی معاون وزیر صنعت در امور صنایع در مصاحبه با خبرگزاری ها در خصوص افزایش قیمت خودروها عنوان کرده است که تغییر در قیمت خودرو بستگی به نظرات کارشناسی سازمان حمایت دارد.
به نقل از فارس، محسن صالحی نیا در رابطه با نحوه قیمت‌گذاری خودرو و میزان افزایش قیمت خودروهای داخلی توضیح داد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وظیفه دارد در ابتدا به بررسی‌های کارشناسی بر روی قیمت خودرو ها بپردازد و به ستاد تنظیم بازار نظرات کارشناسی خود را منتقل کند. سپس ستاد تنظیم بازار پس از یک جمع بندی کلی قیمت نهایی خودروها را ابلاغ خواهد کرد.

toyota
معاون وزیر صنعت در امور صنایع در ادامه عنوان کرد که با توجه به شرایط اخیر و افزایش نرخ ارز و مواد اولیه، سازمان حمایت در حال انجام بررسی های لازم بوده و به زودی قیمت‌های جدید خودروها ابلاغ خواهد شد. تاکنون قیمت خودروها بر اساس نرخ ارز در گذشته محاسبه می شد اما از آنجا که بخشی از قطعات مورد استفاده در خودروها از سایر کشورها وارد می شود، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وظیفه دارد نرخ جدید ارز و افزایش قیمت‌ها را در نظر گرفته و نظریات کارشناسی خود را به روز رسانی کرده و ارائه کند. با این اوصاف افزایش قیمت خودرو صد در صدی بوده اما میزان آن بستگی به اعلام نظرات کارشناسی سازمان حمایت دارد.

bugatti-chiron
صالحی نیا اظهار داشت: بر اساس مصوبه سران سه قوه، ستاد تنظیم بازار اعلام و ابلاغ قیمت کالاهای مختلف از جمله خودرو را بر اساس نظرات کارشناسی سازمان حمایت انجام می‌دهد که پس از دریافت آن، با تصویب در ستاد تنظیم بازار قیمت نهایی اعلام می‌شود.

Nismo

دیدگاه خود را بنویسید