آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو از شنبه ۱۷ آذر + جدول

پس از مدتها، شرایط فروش فوری ایران خودرو با چهار محصول برگزار می شود و قیمت های جدید چند محصول که در این شرایط به خریداران عرضه می گردند نیز اعلام گردیده است. در این شرایط فروش، محصولاتی همچون پژو پارس اتوماتیک، تندر وانت، وانت آریسان و خودروی جدید دانگ فنگ S30 حضور دارند و زمان تحویل خودروها نیز ۱۵ روز تعیین شده است. ایران خودرو برای پژو پارس اتوماتیک، قیمت ۸۳ میلیون تومان را در نظر گرفته است که نسبت به قیمت اواخر زمستان سال گذشته و بهار امسال، که در حدود ۵۰ میلیون تومان بود، افزایش ۶۶ درصدی را نشان می دهد. این افزایش چندین درصدی را می توان نشانه ای جدید از آزادسازی قیمت ها دانست که پیش از این در خصوص پژو ۲۰۷ صندوقدار نیز اعمال گردیده بود و اخبار واصله، حاکی از اعلام سایر قیمت ها در هفته های پیش روست.
برای خودروی جدید دانگ فنگ S30 نیز قیمت ۱۴۱ میلیون تومان در نظر گرفته شده که موجب تعجب کاربران در فضای مجازی گردیده است، چرا که نسخه کراس این خودرو یعنی H30 کراس با قیمتی بین هشتاد تا صد میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش می شود و اعلام چنین قیمتی، برای نسخه سدان که به جز حجم بیشتر صندوق عقب، هیچ تفاوتی با نسخه کراس ندارد، بیش از حد عجیب به نظر می رسد. علاوه بر آن ایران خودرو در ماه های گذشته، بارها اعلام کرده بود که توانایی تحویل محصولات را به دلیل نقص در تامین قطعات ندارد و حال اعلام تحویل پانزده روزه محصولات، شک و تردید را در بین خوانندگان این خبر ایجاد می کند.
دو خودروی دیگر، وانت آریسان و تندر وانت هستند که به ترتیب با قیمت های ۳۶ و ۷۷ میلیون تومان به فروش می رسند. در مورد وانت آریسان که از موتور پیکان و قطعات ظاهری مشترک با پژو ۴۰۵ و پژو پارس استفاده می کند، به نظر نمی رسد مشکل چندانی در تامین قطعات و تولید وجود داشته باشد و تولید این وانت، که چندان کیفیت ندارد به روال سابق ادامه خواهد یافت و قیمت مناسب آن، که اکنون حدود ۵۵ درصد افزایش را نشان می دهد، همچنان می تواند موجب فروش وانت آریسان شود. همانطور که گفتیم، اعلام این قیمت های جدید، به خصوص در مورد وانت آریسان که قیمتی کمتر از ۴۵ میلیون تومان دارد، به منزله اعلام غیر رسمی آزادسازی قیمت هاست. در مورد تندر وانت نیز باید گفت که احتمالا آخرین سری های این وانت را در ایران خودرو شاهد خواهیم بود و پس از آن، همانند دیگر محصولات مونتاژی رنو، این خودرو نیز با خطوط تولید ایران خودرو خداحافظی خواهد کرد.

 

list

یک دیدگاه در “آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو از شنبه ۱۷ آذر + جدول”

  1. […] در دستور کار قرار گرفت اما مدارک بعضی خودروها از جمله پژوپارس دوگانه سوز در زمان مقرر به سازمان ملی استاندارد نرسید؛ […]

دیدگاه خود را بنویسید