معرفی فوتون ساوانا؛ شاسی بلند بزرگ تولید داخل

عظیم خودرو چندی پیش اولین سری خودروی اس یو وی فوتون ساوانا را تحویل مشتریان داد. فوتون ساوانا به عنوام گران ترین و قوی ترین خودروی ساخت داخل سر و صدای زیادی کرد و توجهات را به خود جلب کرد. فوتون ساوانا با قیمت حدود ۳۴۰ میلیون تومان تحویل مشتریان خود شد و قابلیت فنی قابل توجهی هم دارد.

foton sauvana
foton sauvana

این شاسی بلند بزرگ در بخش فنی در سه مدل استاندارد گیربکس دستی، استاندارد گیربکس خودکار و لاکچری گیربکس خودکار عرضه شده که هر سه آنها به پیشرانه ۴ سیلندر دو لیتری توربوشارژ مجهز شده اند.

savana
foton sauvana

گیربکس مدل دستی فوتون ساوانا از نوع ۵ سرعته گترگ است اما گیربکس خودکار ساوانا از نوع ۶ سرعته ZF استپیشرانه ۲ لیتری نصب شده به کمک سیستم GDI می تواند حداکثر ۲۱۴ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور و ۳۲۰ نیوتن متر در ۱۷۵۰ دور را تولید کند. اما پیشرانه مدل گیربکس دستی می تواند حداکثر ۱۹۸ اسب بخار و ۳۰۰ نیوتن متر را تولید کند.

foton sauvana
foton sauvana

با وجود طرح نسبتا قدیمی این خودرو در زمینه ی امکانات شاهد مواردی همچون کیسه های هوای سرنشینان جلو، کمک راننده و پرده ای، استارت بدون کلید، سانروف و سیستم چهارچرخ هوشمند، فرمان چرمی، سیستم کنترل پایداری، کروز کنترل و سیستم کمکی سراشیبی مجهز است. ساوانا یک خودروی چهاچرخ محرک است و به دنده ی کمکی نیز مجهز شده و همین می تواند مشتاقان طبیعت گردی را که به دنبال خرید خودروی صفر کیلومتر هستند را به سمت این مدل جذب کند.

foton sauvana
foton sauvana

دیدگاه خود را بنویسید