دامای X7 بصورت پلاک شده بالاخره تحویل شد + قیمت

اسفندماه سال گذشته بود که دو مدل از خودروی دامای توسط شرکت یاران خودرو اروند با حضور چند هنرپیشه رونمایی شد.

در این مراسم دو مدل خودروی دامای X7 و دامای X5 رونمایی شده بودند اما حال پس از مدتی حدود ۱۰ ماهه تعداد بسیار کمی از دامای X7 تحویل شده است.

دامای X7 به موتور ۲ لیتری توربوشارژ مجهز است و با گیربکس ۶ سرعته توانی حداکثر ۱۹۰ اسب بخاری را به چرخ های جلو منتقل می کند. مصرف سوخت دامای X7 حدود ۹٫۳ لیتر است که کمی بالا به نظر می رسد و بیشتر به وزن بالای این خودرو (۱۷۳۱ کیلوگرم) مربوط می شود.


دامای X7 در بدو معرفی به بازار قرار بود در رنج ۲۰۰ میلیون تومان عرضه شود اما با توجه به گرانی های اخیر، حال قیمت این خودرو به حدود ۳۹۵ الی ۴۰۵ میلیون تومان رسیده که البته کمی بیش از حد بالا است و به نظر می رسد با ادامه روند تحویل خودروها، شاید کاهش این قیمت در آینده نزدیک باشیم.

با تحویل خودروهای دامای X7 احتمال می رود به زودی دامای X5 نیز به بازار عرضه شود. این خودرو که در معرفی آن قرار بود حدود ۱۳۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد، با شرایط اخیر به نظر می رسد باید در بدو ورود در حدود ۲۵۰ میلیون تومان قیمت بخورد.


با شروع عرضه محصولات دامای در کشور، به نظر می رسد باید این دو خودرو را رقیبی مستقیم برای خودروهای شرکت هایی چون مدیران خودرو و یا سیف خودرو بدانیم و حتی ایران خودرو نیز در این رده قیمتی محصولاتی دارد که رقیب این تازه وارد خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید