دپو کردند تا بار خود را بفروشند، مردم مجبور به خرید خودروی داخلی شدند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه زمانی ایران مدعی پیوستن به سازمان تجارت جهانی بود، گفت: اینکه کیفیت خودرو تولید داخل بالا نرود و در عین حال مرزها هم بسته شود تا مردم ناچار به خرید خودرو داخلی شوند، هنر نیست.

محمود بهمنی درخصوص آخرین بررسی‌های بودجه ۹۸ در مجلس گفت: بررسی‌های بودجه ۹۸ ادامه دارد، مجلس هفته گذشته تعطیل بود، اما کمیسیون تلفیق مشغول بررسی بود. بهمنی یکی از مهم‌ترین موضوعات بودجه ۹۸ را افزایش ۲۰ درصدی دستمزدها عنوان و تصریح کرد: در مورد افزایش ۲۰ درصدی حقوق نظر ما این است که این افزایش پاسخگوی شرایط فعلی نیست و باید به‌صورت پلکانی برای اقشار ضعیف‌تر به میزان ۳۰ درصد و حقوق‌های بالاتر درصد کمتری افزایش پیدا کند.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی و نماینده مجلس در بخش پایانی به وضعیت خودروسازی‌ها هم اشاره و اعلام کرد: ما نمی‌توانیم تا ابد مرزهای خود را ببندیم تا خودروی خارجی وارد نشود و خودروهای خودمان را بفروشیم. بهمنی افزود: ما زمانی مدعی ورود به سازمان تجارت جهانی بودیم، با ورود به سازمان تجارت جهانی مرز دیگر معنا ندارد پس فروش خودرو با این قیمت آن هم بدون افزایش کیفیت در آن شرایط امکان‌پذیر نیست. وی خاطرنشان کرد: اینکه کیفیت خودرو تولید داخل بالا نرود و از آن طرف مرزها هم بسته شود تا مردم ناچار به خرید خودرو داخلی شوند که هنر نیست.

دیدگاه خود را بنویسید