باز هم تحریم : شاید این بار زوتی

بازار پر زرق و برق آمریکا، اشتیاق زیادی را برای چینی ها ایجاد کرده تا آنها بدنبال حضور در این بازار باشند. اگر چه با روی کار آمدن ترامپ جنگ تجاری امریکا با چین تشدید یافته اما زوتی تمام تلاش خود را بکار گرفته تا وارد این بازار شود.

این شرکت چینی که چند محصول آن در ایران نیز حضور دارند، اولین نمایندگی‌ها خود را در آمریکا تا یک هفته دیگر، در نمایشگاه اتحادیه نمایندگی‌های خودرو معرفی و بازگشایی خواهد کرد.

zotti

زوتی

زوتی پیش از این در بین اروپایی ها بعنوان یک کپی کار شناخته می شد و معلوم نیست آیا این نگرش تغییر خواهد کرد و یا خیر. با حضور زوتی در آمریکا انتظار می رود بر روی کیفیت محصولات این برند نیز تاثیر گذار باشد و از حالت کپی بودن خارج شوند. اطلاعات کامل حضور این خودروساز در آمریکا بزودی منتشر خواهد شد و تا سال ۲۰۲۰ اولین شاسی بلند مخصوص آمریکا، از سوی زوتی، معرفی و عرضه می شود.

برند ناشناخته زوتی محصولات خود را از روی خودروهای فولکس واگن و رنجروور ساخته است که شاید برخی از همین خودروها برای نمایش به چین برده شوند. اگر چه تحریم ایران از سوی زوتی چندان به حال خودروسازی ما فرقی نخواهد داشت، اما می توان پیش بینی کرد که با افزایش حضور این خودروساز در آمریکا، همکاری زوتی با ایران قطع شود.

کراس‌اورهای زوتی با کدهای T200، T300، T500، T600، T700 و T800 نام‌گذاری شده اند که تی۶۰۰ قرار بود در بازار ایران عرضه شود و آریو نیز یک خودروی دیگر این برند در کشور ماست.

zotti

بتازگی تعداد محدودی از خودروهای دامای و کوپا T210 نیز در بازار عرضه شده بودند که بنظر می رسد باید با آنها خداحافظی کرد.

با اعمال تحریم‌های مختلف آینده خودروسازی ایران در هاله‌ای از ابهام وجود دارد و شاید خودروهای چینی هم بزودی در کشور نایاب شدند که این واقعا ناامید کننده خواهد بود و امیدواریم شرایط بگونه‌ای پیش برود که به نفع مردم باشد.

دیدگاه خود را بنویسید