تست مرسدس AMG CLS 53 همچنان ادامه دارد

مرسدس AMG CLS 53 ماه ژانویه در نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی در دیترویت رونمایی شد.

 


 

سپس این خودرو در ماه مارس در نمایشگاه خودروی ژنو برای اروپایی ها رونمایی شد و اکنون این سدان شیک هیبریدی برای آخرین تنظیمات به نوربورگرینگ رفته است. دو نمونه اولیه از این مدل پرچم دار CLS در پیشت نوربورگرینگ دیده شده که نسخه خاکستری رنگ آن دارای یک رول کیج در قسمت پشت بوده است که البته بی شک مدل تولیدی آن با چنین گزینه ای قابل سفارش نیست.

 

benz

 

 

CLS 53 به خط تولید وسیع مدل های دارای نشان ۵۳ مرسدس از جمله کلاس E سدان، واگن، کوپه و کابریولت می پیوندد. همه این مدل ها نیرومحرکه هیبریدی مشابهی متشکل از موتور بنزینی ۳٫۰ لیتری شش خطی توربوشارژ و یک موتور برقی دارند. با ترکیب این دو موتور، CLS 53 قدرت ۴۲۹ اسب بخار و گشتاور ۵۲۰ نیوتون متر خواهد داشت. این نیرو توسط سیستم چهار چرخ فعال متغیر ۴Matic+ و گیربکس اتوماتیک ۹ سرعته منتقل می شود.

CLS 53 دارای شتاب صفر تا صد ۴٫۵ ثانیه است که با توجه به وزن ۱۹۰۵ کیلوگرمی این سدان مناسب به نظر می رسد. این خودرو دارای بیشینه سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود که با انتخاب بسته ارتقایی AMG Driver می تواند به ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

 

مدل تولیدی نهایی این خودرو دارای یک اسپویلر عقب روی در صندوق عقب خواهد بود که آن را از نسخه های پایین تر CLS متمایز می کند و البته در این نمونه های اولیه دیده نمی شود. مشتریان می توانند این اسپویلر را به رنگ بدنه و یا فیبر کربن انتخابی سفارش دهند.

مرسدس AMG طی هفته های آینده CLS 53 را در اروپا عرضه کرده و پاییز امسال آن را به بازار ایالات متحده می برد.

 

benz

 

منبع : خبر خودرو

دیدگاه خود را بنویسید