رنو کلیو ۲۰۱۹ رسما معرفی شد

کمپانی رنو به شکل رسمی از نسل جدید هاچبک کلیو رونمایی کرد. این خودرو تغییرات زیادی را تجربه کرده است.

تنها مدت کمی از انتشار تصاویر کابین نسل جدید رنو کلیو می‌گذرد و اکنون کمپانی فرانسوی به شکل رسمی از این خودرو رنمایی کرده است.

Clio
Clio 2019

طراحی بدنه کلیو تکامل پیدا کرده و تغییر بزرگی را در مقایسه با نسل فعلی تجربه نکرده است اما این طراحی اکنون آنقدر خوب است که بتواند شما را برای خرید یک فولکس واگن پولو و یا فورد فیستا دچار تردید کند.

رنو تصمیم گرفته تا کلیو را در یک نسخه به نام R.S. Line عرضه کند که جایگزین GT Line است. این نسخه به قطعات جدید زیادی مجهز شده که توسط بخش اسپرت رنو توسعه داده شده‌اند. بد نیست بدانید رنو حضور موثری در مسابقات فرمول ۱ دارد و از این جهت تجربه کافی برای ساخت یک خودرو اسپرت را دارد.

Clio
Clio 2019

نسخه اسپرت چرخ‌های ۱۷ اینچی و طراحی سپر خاصی دارد که آن را از سایر نسخه‌ها متمایز می‌کند.

رنو کلیو بیشترین تغییرات را در داخل کابین تجربه کرده و اکنون ویژگی‌هایی چون صندلی‌های بهتر با پشتیبانی بیشتر از سرنشینان، پدال‌های آلومینیومی، فرمان اسپرت با روکش چرم و تزئینات قرمز رنگ را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.


در حالی که خودروها در هر نسل بزرگتر می‌شوند و بر ابعاد و اندازه آنها افزوده می‌شود، رنو کلیو نسل پنجم از این جهت شرایط متفاوتی دارد و کوچکتر از نسل چهارم است. به طوری که طول آن به ۴۰۴۸ میلی متر می‌رسد و این یعنی ۱۴ میلی متر کوچکتر شده است.

Clio
Clio 2019

البته باید بگوییم با وجود ابعاد کوچکتر، کلیو فضای داخلی بزرگتری دارد که این فضای بزرگتر به لطف چینش جدید قطعات و نیز افزایش ۶۶ میلی متری عرض حاصل شده است.

به علاوه حجم فضای بار رنو کلیو با افزایش چشمگیر، از ۳۰۰ لیتر به ۳۹۱ لیتر رسیده و آن را به یکی از بهترین‌ها در این کلاس تبدیل کرده است.


ارتفاع رنو کلیو ۲۰۱۹ با کاهش ۳۰ میلی متری به ۱۴۴۰ میلی متر رسیده است. کلیو از نظر تجهیزات هم شرایط مناسبی دارد به طوری که حتی در نسخه پایه به صورت استاندارد به چراغ‌های LED در جلو مجهز شده است.

رنو هنوز مشخصات فنی مربوط به نسل جدید کلیو را منتشر نکرده اما انتظار می‌رود با حضور در نمایشگاه خودرو ژنو، اطلاعات کامل در اختیار کاربران قرار گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید