کمک ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به صنعت خودروسازی در راه است

با تاکید وزیر صمت برای تشکیل ستاد ویژه بررسی و حل مشکلات مشتریان خودروسازان، امروز نماینده ویژه مدیرعامل سایپا و مدیران بازاریابی و فروش سایپا، در جلسات مختلف به بررسی مشکلات مشتریان پرداختند.


در این نشست تعدادی از نمایندگان مشتریان ثبت‌نامی محصولات مختلف سایپا که به دلایل مختلف تحویل خودروی آنان به تعویق افتاده است، با مدیران فروش سایپا به صورت جداگانه به بیان نظرات خود پرداختند.

در این نشست، صادق نجفی نماینده ویژه وزیر صمت در کمیته خودرو به همراه تعدادی از مدیران این وزارتخانه از این ستاد بازدید کرده و در جریان اقدام انجام شده قرار گرفت. صادق نجفی در جریان بازدید از این ستاد، اظهار داشت: خوشبختانه معاونت فروش سایپا با دسته بندی مشتریان محصولات مختلف خود،‌ به نحوه مطلوب به موضوعات رسیدگی و ما امیدواریم هر چه سریعتر مشکلات و موانع موجود رفع شود.

وی ادامه داد: با فراخوانی که در روز شنبه از سوی دو خودروساز بزرگ برای بررسی و پاسخگویی به مشکلات مشتریان داده شد، در این جلسات رضایت بخش زیادی از مشتریان بدست آمد و با ادامه این تعامل بین خودروسازان و مشتریان، امیدواریم رضایت حداکثری مشتریان را کسب کنیم.


وی در پایان بیان داشت: برای تحقق رضایت مشتریان باید تولید افزایش یابد و برای افزایش تولید باید نقدینگی تامین شود. با پیگیری‌های انجام شده از سوی وزیر صنعت و رئیس بانک مرکزی، مبلغ اعلام شده تا آخر هفته با اولویت استفاده قطعه‌سازان و تامین زنجیره تامین جهت افزایش تولید به خودروسازان پرداخت خواهد شد.

براساس گزارش رسانه ها این کمک قرار است بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ میلیارد تومان به ازای هر خودروساز باشد و این احتمال وجود دارد که رقم مذکور تا حدود ۱۰ یا ۱۲ هزار میلیارد تومان نیز افزایش یابد تا بلکه دو خودروساز اصلی کشور از خطر ورشکستگی رهایی یابند.

دیدگاه خود را بنویسید