پکیج ساماندهی بازار خودرو تصویب شد؛ وام کلان دولت به صنایع

فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: وزارت صمت برای کمک به خودروسازان برای عبور از تحریم‌ها، پکیج ساماندهی بازار خودرو را در ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول ریاست جمهوری به تصویب رساند.


وی ادامه داد: این پکیج دارای چند سرفصل و محور اصلی مانند واگذاری دارایی‌های غیرمولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان، تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی، کاهش ۳۰ درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از کشور و داخلی سازی قطعات است. مقیمی در ادامه افزود: در شرایط تحریم تحویل خودروهای معوق به دلیل دور زدن تحریم زمان‌بر خواهد بود، اما آنچه در شرایط کنونی مورد اهمیت است، پیاده‌سازی مکانیزمی برای دور زدن تحریم‌ها به منظور واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان جهت حفظ وادامه چرخه تولید است.


معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه دشمنان می‌گویند تحریم‌های ما هوشمندانه است، گفت: ما نیز راهکارهای هوشمندانه‌ای برای مقابله با این حریم‌ها با هدف حفظ تولید و بازگشت خودروسازان کشور به سطح تولید گذشته داریم.


مقیمی درباره اعلام زمان تحویل خودروهای معوق به مشتریان، بیان داشت: این موضوع از وظایف خودروسازان است که هر چه سریعتر با در نظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم، زمان تحویل این خودروها را برای مشتریان خود مشخص کنند و وزارت صمت نیز این موضوع را به خودروسازان گوشزد کرده است.

مقیمی با تاکید بر حفظ حقوق مشتری، گفت: نمایندگانی از سوی سازمان حمایت در شرکت‌های خودروسازی مستقر شده‌اند تا ناظر بر مشتری مداری کامل خودروسازان باشند تا خودروسازان با رعایت قوانین و ضوابط بتوانند رضایت نسبی مشترین خود را بدست بیاورند.


مقیمی در پایان تصریح کرد: کشور ما در شرایط تحریم بسر می‌برد و ما باید با کمک و همکاری یکدیگر از این شرایط سخت عبور کنیم. ما اطمینان داریم که با کمک مردم و صبوری آنها و تلاش دولت و خودروسازان می‌توانیم برمشکلات غلبه کنیم و اهداف شوم کشورهای تحریم‌کننده ایران را در نطفه خفه کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید