حمایت وزیر صنعت از ورود سپاه و وزارت دفاع به صنعت خودروسازی

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تشریح ‌آخرین وضعیت بازار خودرو اعلام کرد که از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم.

صنعت خودروسازی کشور در چند ماه گذشته با مشکلات فراوانی همراه بوده است و در همین راستا با کاهش تولید خودرو مواجه شدیم، اما خوشبختانه اکنون این موانع تاحدودی رفع شده و مشکلی درتولید اتومبیل نخواهیم داشت.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که شرکت‌های خودروساز داخلی تعهداتی از قبل داشته اند و حالا شروع به تحویل آنان به مشتریان کرده و در حال انجام تعدات خود هستند، هرچند شاید تاخیری در تحویل صورت گیرد، اما طبق برنامه پیش می رویم. بخشی از تولیدات خودروسازی‌ها روانه بازار می‌‌شود و التهابات اخیر در بازار خودرو به دلیل هجوم مردم به سمت بازار این صنعت بوده است.

علاوه بر این، رحمانی در خصوص ورود سپاه و وزارت دفاع به صنعت خودروسازی با حمایت قطعی خود اعلام کرد که شرکت های خودروسازی ایران ‌خودرو و سایپا برای تولید قطعات خودروهای وارد شده خارجی به کشور نمایشگاه برپا کرده‌اند و در حال حاضر خوشبختانه بخش قابل توجهی از قطعات وارداتی صنعت خودروسازی در داخل تولید می‌شود و باعث شده تا آمار تولید قطعات پرتیراژ به ۸۰ درصد داخلی سازی برسد.

هرچند هر ارگان، نهاد و بخش خصوصی توانایی تولید قطعات را در داخل کشور داشته باشد، وزارت صنعت کاملا حامی تولید کنندگان خواهد بود.

منبع : عصرخودرو

یک دیدگاه در “حمایت وزیر صنعت از ورود سپاه و وزارت دفاع به صنعت خودروسازی”

  1. […] تولید در قالب جوینت‌ونچر، مونتاژکاری، بومی‌سازی صنعت خودرو، تولید تحت لیسانس شرکت‌های دیگر، همکاری و […]

دیدگاه خود را بنویسید