آئودی از خودروی SQ5 TDI مدل ۲۰۱۹ رونمایی کرد + عکس

آئودی نسخه ای دیزلی از SQ5 را معرفی کرده که SQ5 TDI نامیده شده است.

زیر کاپوت این خودرو موتور ۳٫۰ لیتری V6 توربو دیزل به همراه کمپرسور برقی و ساختار هیبریدی متعادل ۴۸ ولتی تعبیه شده است.

Audi-Q5

این نیرومحرکه قدرت ۲۵۵ کیلووات و گشتاور ۷۰۰ نیوتون متر تولید می کند. نیروی این موتور از طریق گیربکس اتوماتیک هشت سرعته به هر چهار چرخ منتقل می شود.

در حالت رانندگی نرمال، دیفرانسیل مرکزی قفل شونده، گشتاور را به صورت ۴۰:۶۰ بین محورهای جلو و عقب توزیع می کند. با توجه به موقعیت، حدود ۷۰ درصد گشتاور می تواند به محور جلو و ۸۵ درصد آن به محور عقب منتقل شود.

Audi-Q5

سیستم هیبریدی متعادل این خودرو نه تنها ترمز احیا شونده را به همراه دارد، بلکه به خودرو اجازه می دهد موتور را تا سرعت ۲۲ کیلومتر بر ساعت خاموش و روشن کند.

آئودی اعلام کرده SQ5 TDI دارای شتاب صفر تا صد ۵٫۱ ثانیه و بیشینه سرعت محدود الکترونیکی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

در مقابل، SQ5 TFSI از موتور ۳٫۰ لیتری توربوشارژ V6 بنزینی با قدرت ۲۶۰ کیلووات و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متر بهره می برد که شتاب صفر تا صد ۵٫۴ ثانیه را فراهم می سازد.SQ5 TDI

Audi-Q5

از رینگ های آلیاژی ۲۰ اینچی با تایرهای ۲۵۵/۴۵ و ساختار سیستم تعلیق ۳۰ میلی متر کوتاه تر از Q5 استاندارد بهره می برد.

تجهیزات استاندارد در این خودرو شامل چراغ های جلو و عقب LED، سپرهای اسپرت تر، قاب آینه های کناری با ظاهر آلومینیومی، صندلی های اسپرت با روکش چرم و جیر، نمایشگر سرگرمی اطلاعاتی ۸٫۳ اینچی، هات اسپات وای فای با اتصال اینترنت LTE، اندروید اتو و اپل کارپلی و شارژ بی سیم تلفن همراه است.آپشن های این خودرو شامل رینگ های ۲۱ اینچی کالپیرهای ترمز قرمز، صندلی های چرمی، نمایشگر تجهیزات دیجیتال، سیستم صوتی Bang & Olufsen و دیفرانسیل عقب اسپرت است که به صورت اکتیو گشتاور را بین چرخ های عقب توزیع می کند.

Audi-Q5

دیدگاه خود را بنویسید