از شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن I.D. Roomzz رونمایی شد

نمایشگاه خودروی شانگهای تا چند روز دیگر آغاز بکار می‌کند و فولکس‌واگن می‌خواهد از جمله برندهایی باشد که جدیدترین محصول خود را زودتر از بقیه معرفی می‌کند. این خودرو باعث گسترش خانواده‌ی الکتریکی I.D. خواهد شد. شایان ذکر است چین در حال حاضر بزرگ‌ترین بازار خودروهای الکتریکی است.

id-roomzz

این شاسی‌بلند تمام الکتریکی که I.D. Roomzz نام دارد در بازار شاسی بلندهای سه ردیفه حضور می‌یابد و قوای محرکه‌ی بدون آلایندگی داشته و از تکنولوژی‌های هوشمندی سود می‌برد. پلتفرم این خودرو از نوع MEB بوده اما ابعاد خودرو بزرگ‌تر از مدل I.D. Crozz می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های کلیدی این کانسپت پیکربندی صندلی‌های سه ردیفه است. در بخش جلوی کابین می‌توانید پانل شیشه‌ای و دیجیتالی را مشاهده کنید. داشبورد و غربیلک فرمان نیز در جلوی راننده و به عنوان صفحه‌نمایش مجازی شناور هستند. این کانسپت از حالت اتوپایلوت برخوردار است و بنابراین بدون وجود راننده نیز می‌تواند حرکت کند.

id-roomzz

کانسپت فولکس‌واگن I.D. Roomzz از تکنولوژی ۴Motion خاص خود سود برده و دو پیشرانه‌ی الکتریکی نیروبخش اکسل‌های جلو و عقب بوده و قدرت ترکیبی آن‌ها ۳۰۲ اسب بخار است. این مجموعه باعث ایجاد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۶٫۶ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعتی می‌شود.

موضوع مهم‌تر اینکه کانسپت موردبحث از باتری ۸۲ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که باعث ایجاد برد ۴۵۰ کیلومتری (استاندارد WLTP) و ۴۷۵ کیلومتری (استاندارد NEFZ چین) می‌شود.

نسخه‌ی تولیدی کانسپت های I.D Crozz، I.D. Roomzz و I.D کامپکت در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهند شد. این سه خودرو به‌صورت جهانی به فروش خواهند رفت. از طرف دیگر مدل‌های I.D Vizzion و I.D. Buzz را داریم که در سال ۲۰۲۲ نسخه‌ی تولیدی آن‌ها معرفی خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید