مرسدس GLB معرفی شد؛ کراس اوور فوق کاربردی ژرمن ها

کمپانی خودروسازی مرسدس بنز دو خودروی شاسی بلند GLA و همچنین GLC را برای سال ها تولید و عرضه کرده است، اما حالا شرکت خودروسازی مرسدس بنز به فکر پرکردن خلاء بین این دو برند افتاده است و به همین منظور در نمایشگاه بین المللی شانگهای چین در روزهای گذشته، نسخه کانسپت مرسدس بنز GLB را معرفی کرده است که دلیل اصلی آن می تواند اقدام “بی ام و” برای طراحی و ساخت شاسی بلند X2 و پرکردن خلاء برندهای قبل از X3 باشد.

mercedes-benz-concept-glb

نسخه معرفی شده در نمایشگاه بین المللی شانگهای چین به همراه ویژگی های آفرودی ظاهر شده است و در واقع یک نسخه فرعی از مرسدس بنز GLB استاندارد به شمار می آید که هنوز معرفی نشده است! اما بدون شک نسخه استاندارد مرسدس بنز GLB شباهت نزدیکی به نسخه آفرودی این خودرو خواهد داشت و تغییرات اصلی زمانی اعمال خواهد شد که شرکت خودروسازی مرسدس بنز نسخه نهایی و آماده برای تولید آن را معرفی کند و این احتمال وجود دارد که در سال آینده شاهد راه اندازی آن توسط مرسدس بنز باشیم.

mercedes-benz-concept-glb

موضوع جالبی که در این خبر می توانیم به آن اشاره کنیم، جزییات فنی اتومبیل خواهد بود که باوجود کانسپت بودن خودروی شاسی بلند مرسدس بنز GLB از سوی شرکت سازنده ارائه شده است. در اولین قدم می توانیم به طول کلی ۴٫۶۲ متری اتومبیل اشاره کنیم که باعث شده فاصله بین دو محور ۲٫۸۲ متری بدست آید و با احتساب این فاصله بین دو محور بسیار خوب، امکان حمل ۷ سرنشین برای این خودرو فراهم شده است، هرچند ردیف سوم صندلی های اتومبیل مناسب افراد بزرگسال و بالغ نخواهد بود و تنها کودکان و نوجوان ها امکان استفاده بدون مشکل از آنان را خواهند داشت.

mercedes-benz-concept-glb

پیش بینی شرکت خودروسازی مرسدس بنز برای بخش مولد قدرت اتومبیل، در حال حاضر یک موتور بنزینی ۲ لیتری توربوشارژر خواهد بود که امکان تولید ۲۲۴ اسب بخار قدرت و یا ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت. برای تبدیل و انتقال نیروی تولیدی موتور هم یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک دوکلاچه در کنار سیستم چهارچرخ محرک ۴Motion پیش بینی شده است که امکان ارسال نیرو در حالت های مختلف را فراهم می کند.

دیدگاه خود را بنویسید