فورد فوکوس ST جدید به عنوان اسپرت ترین هاچ بک فورد معرفی شد

فورد فوکوس ST جدید به عنوان اسپرت ترین هاچ بک فورد به تازگی معرفی شده است و در ادامه نگاهی به این خودرو و مشخصات آن خواهیم داشت. فورد فوکوس ST همانند قبل در دو نوع بدنه و با دو نوع موتور به بازار عرضه می شود. اولین خبر خوب در مورد این خودرو این است که موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر قبلی جای خود را به یک موتور ۴ سیلندر توربو ۲٫۳ لیتری داده است که می تواند ۲۸۰ اسب بخار قدرت در ۵۵۰۰ دور و ۴۲۰ نیوتون متر گشتاور در دور موتور ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دور تولید کند. در مقایسه با نسل قبلی که موتور ۲ لیتری داشت، این مدل جدید دارای ۱۲ درصد قدرت بیشتر و ۱۷ درصد گشتاور بیشتری است و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن نیز زیر ۶ ثانیه عنوان شده است. برای نخستین بار فورد در فوکوس ST از دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی استفاده کرده است. این دیفرانسیل چسبندگی بالاتری را برای این خودرو فراهم می کند و می توان حالت های مختلف رانندگی را نیز برای آن انتخاب کرد.

ford_focus_st
فورد موتور تمام آلومینیومی ۲٫۳ لیتری این خودرو را با استفاده از تجربیاتی که در ساخت سوپر اسپرت GT و فورد F-150 راپتور به دست آورده است تولید کرده است. این خودرو به سیستم آنتی لگ مجهز است و توربوهای آن تاخیری ندارند. در این خودرو در هنگام برداشتن پا از روی پدال گاز سیستم خودرو دریچه ی گاز را همچنان باز نگه می دارد تا هم از توربین کمپرسور توربو محافظت شود و هم فشار کافی برای دور گیری دوباره درون سیستم باقی بماند.به جز این موتور بنزینی در بازار اروپا فورد مدل گازوئیلی این خودرو را نیز با موتور ۲ لیتری اکوبوست دیزل عرضه می کند. این مدل ۱۸۷ اسب بخار قدرت در ۳۵۰۰ دور و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور در ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دور بر دقیقه دارد. این موتور قوی ترین موتور دیزلی است که تا کنون روی فورد فوکوس سوار شده است.

ford_focus_st
هر دو مدل بنزینی و دیزلی فوکوس ST به صورت استاندارد به گیربکس ۶ دنده دستی مجهز هستند که از سیستم تنظیم دور موتور نیز برخوردار است. به صورت آپشن امکان سفارش گیربکس ۷ دنده خودکار نیز برای این خودرو وجود دارد. سیستم تنظیم دور موتور در مدل دنده دستی قابلیت خاموش شدن را نیز دارد. مدل دنده اتوماتیک نیز دارای پدال های پشت فرمان است و می تواند بر اساس نوع رانندگی شما رفتار خود در تعویض دنده را تغییر دهد. از آنجایی که فوکوس ST جدید روی پلتفرم C2 جدید فورد ساخته شده است تمامی بخش های تعلیق، ترمز و فنی آن جدید هستند و به گفته ی فورد این مدل بهترین دینامیک رانندگی را در بین تمامی نسل های فوکوس دارد.

ford_focus_std
سیستم تعلیق این مدل خشک تر از قبل است و ارتفاع کف آن از زمین نیز ۱۰ میلیمتر کمتر شده است. فرمان این خودرو در قفل تا قفل تنها ۲ دور می چرخد و تیز تر از قبل است. ترمز ها نیز قوی تر از قبل هستند و هم کالیپر دو پیستونه در جلو و هم دیسک های بزرگتری دارند. فورد فوکوس ST از تابستان امسال در دو مدل هاچ بک ۵ در و استیشن واگن وارد بازار اروپا خواهد شد. این خودرو در آمریکا عرضه نمی شود.

دیدگاه خود را بنویسید