کیلس استارتر چیست ؟

کیلس استارتر دارای دو بخش است که یک بخش در داخل خودرو نصب می‌شود؛ و وظیفه کنترل اجزای مختلف خودرو در زمان روشن شدن و ارتباط با ریموت کنترل را بر عهده دارد. بخش دیگر، ریموت کنترل است که توانایی ارسال امواج کدگذاری شده‌ای را تا محدوده مشخصی دارد. برای کدگذاری این امواج، روش‌های مختلفی وجود دارد؛ و هر کدام از این روش‌های کدگذاری مزایایی را فراهم می‌کنند. توجه کنید که هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد؛ از کدگذاری پیشرفته‌تری استفاده می‌کند.

در زمان ارتباط ریموت کنترل با برد اصلی که در خودرو وجود دارد؛ دو روش برای فعال‌سازی خودرو وجود دارد. در روش اول ریموت کنترل فقط امواج را ارسال می‌کند؛ و با دریافت این امواج توسط برد اصلی، خودرو برای باز کردن درب‌ها و روشن شدن فعال می‌شود. روش دوم ایمن‌تر بوده و یک ارتباط دو طرفه ایجاد می‌کند؛ و بعد از دریافت سیگنال از ریموت کنترل، سیگنال تایید توسط برد اصلی کیلس استارتر نصب شده در وسیله نقلیه، به ریموت کنترل ارسال می‌شود.

مزیت اصلی سیستم‌هایی که از فرکانس‌های دو طرفه استفاده می‌کنند این است که می‌توانند برای هربار فعال سازی کد جدیدی تولید کنند. در این صورت کد فعال سازی، در هر بار که از این سیستم برای باز کردن و یا روشن کردن خودرو استفاده می‌کنید، تغییر می‌کند؛ و امکان هک کردن سیستم کم می‌شود.

با نصب کیلس استارتر زمانی که شما به خودرو نزدیک می‌شوید، این سیستم فعال شده و وقتی دستگیره درب را لمس می‌کنید قفل باز شده و می‌توانید وارد اتومبیل شوید. برای این که راحت‌تر دستگیره درب را پیدا کنید؛ بر روی دستگیره‌ها یک لامپ ال ای دی کوچک نصب می‌شود؛ که در تاریکی بسیار مفید بوده و به کمک آن می‌توانید به راحتی دستگیره درب را پیدا کنید.

keyless

مزایای کیلس استارتر خودرو

هر آپشنی مزایای مخصوص به خود را دارد و با نصب کیلس استارتر بر روی خودروی خود می‌توانید از مزایای آن استفاده کنید. با استفاده از این آپشن دیگر نیازی نیست سوئیچ خودرو را از جیب خود بیرون آورید و با نزدیک شدن به خودرو درب‌ها باز خواهند شد و در صورتی که از خودرو دور شوید این سیستم درب‌ها را قفل خواهد کرد.

سیستم کیلس استارتر در فصول سرد سال، کاربرد زیادی خواهد داشت. با استفاده از آن می‌توانید از راه دور موتور خودرو را روشن و یا خاموش کنید. همچنین با گرم کردن خودرو در روزهای سرد، از همان لحظه اول سوار شدن به خودرو، می‌توانید از بخاری استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید