عملکرد کروز کنترل انطباقی

با نصب کروز کنترل انطباقی بر روی خودروی خود می‌توانید با تنظیم سرعت در محدوده مجاز، در بزرگراه‌ها بدون نگرانی از بالا رفتن سرعت و جریمه شدن با خیالی آسوده رانندگی کنید. انواع باکیفیت کروز کنترل را می‌توانید از اسمارت آپشن تهیه کنید و متخصصان با تجربه ما، آن را بر روی خودروی شما به بهترین نحو ممکن نصب خواهند کرد.

به‌طور کلی، به دو شکل می‌توانید سرعت مورد نظر را در کروز کنترل فابریک تنظیم کنید. می‌توانید در هر سرعتی که مایل هستید کلید آن را فعال کرده و بعد از آن خودرو در همان سرعت به مسیر خود ادامه می‌دهد. یک راه دیگر برای تنظیم سرعت در کروز کنترل خودرو، استفاده از کلیدهای + و – است. در هر سرعتی که قرار داشته باشید، زمانی که شما کلید + را فشار می‌دهید خودرو یک کیلومتر بالاتر از قبل حرکت خواهد کرد؛ و با فشار دادن متوالی آن می‌توانید به سرعت دلخواه برسید. برای کم کردن سرعت هم می‌توانید با فشار دادن کلید – سرعت خودرو را کاهش دهید.

برای غیر فعال کردن این آپشن هم دو راه وجود دارد. راه اول، اینکه با استفاده از کلید خاموش می‌توانید آن را غیر فعال کنید. البته باید توجه داشته باشید، در زمان خاموش کردن کروز کنترل پای خود را به اندازه مناسب بر روی پدال گاز فشار دهید؛ تا خودرو افت سرعت نداشته باشد و باعث بروز حادثه نشود. راه دوم بیشتر برای زمانی است که مانعی در جلوی خودرو باشد. در این حالت وقتی پای خود را بر روی پدال ترمز فشار دهید؛ کروز کنترل غیر فعال شده و دیگر کنترلی بر روی سرعت خودرو نخواهد داشت.

acc

با کروز کنترل انطباقی آشنا شوید

انواع جدیدتر این آپشن خودرو به نام کروز کنترل انطباقی شناخته می‌شوند و قابلیت بیشتری دارند. دقت داشته باشید که کروز کنترل انطباقی آپشنی است که فقط در کارخانه، و بر روی خودروهای لوکس قرار داده می‌شود؛ و نیاز به تجهیزاتی مانند رادار دارد. در نتیجه نمی‌توان این آپشن را جداگانه بر روی خودرو نصب کرد. اگرچه ما در اسمارت آپشن کروز کنترل‌هایی با امکانات لیمیتد و کدینگ را در اختیار شما قرار می‌دهیم؛ که تا حدود زیادی کارایی‌های اصلی کروز کنترل انطباقی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اما کروز کنترل انطباقی توانایی تشخیص فاصله خودرو از خودروی جلویی را دارد؛ و در صورتی که خودروی جلویی سرعت خود را کم کند، این آپشن با کم کردن سرعت، مانع از برخورد اتومبیل شما با آن می‌شود. این آپشن همچنین این توانایی را دارد که در وقتی خودروی جلویی دوباره سرعت گرفت؛ سرعت خودروی شما را به سرعت تنظیم شده از قبل برساند.
با کروز کنترل انطباقی در بزرگراه‌ها ایمن باشید

بزرگراه‌ها یکی از مسیرهایی است که کروز کنترل انطباقی بهترین عملکرد را در آن دارد. شما می‌توانید حداکثر سرعت را تنظیم کنید؛ و پای خود را از روی پدال گاز بردارید. خودرو با رعایت فاصله مناسب از خودروهای جلویی و با ایمنی کامل حرکت خواهد کرد. کروز کنترل انطباقی می‌تواند به‌طور ایمن فاصله را با خودروهای پیش رو حفظ کند؛ و این کار را با استفاده از رادارها و سنسورهایی که دارد، انجام می‌دهد.

کروز کنترل انطباقی زمانی که خودروی جلوی شما سرعت خود را کم می‌کند، با رعایت فاصله مناسب اقدام به کم کردن سرعت خودرو کرده و احساس خواهید کرد که پدال گاز بالا می‌آید. اگر در خط کناری ترافیک سنگین نباشد و شما خط حرکت خود را تغییر دهید، بدون این که نیازی به فشار دادن پدال گاز باشد، به طور اتوماتیک، سرعت خودروی شما را به همان سرعتی که تنظیم کرده بودید می‌رساند.

کروز کنترل انطباقی به سیستم گاز و ترمز خودرو متصل می‌شود؛ و با استفاده از اطلاعاتی که از سنسورها و رادارهای نصب شده بر روی اتومبیل به دست می‌آورد و با پردازش این اطلاعات، بهترین و ایمن‌ترین سرعت را برای خودرو محاسبه و تنظیم می‌کند.

در بسیاری از خودروهای لوکس جدید این آپشن در کارخانه بر روی خودرو نصب می‌شود؛ اما در صورتی که خودروی شما به این آپشن مجهز نیست می‌توانید، در تماس با اسمارت آپشن، انواع مرغوب و فابریک کروز کنترل‌های متداول را تهیه کنید. با نصب آپشن جدید بر روی خودروی خود علاوه بر این که رانندگی راحت‌تری را تجربه می‌کنید؛ در مسافت‌های طولانی احساس خستگی کمتری خواهید داشت و از طرف دیگر ایمنی خودروی خود را هم بالا خواهید برد.

دیدگاه خود را بنویسید