هد آپ دیسپلی چیست ؟

هداپ یا HUD که مخفف کلمه HEAD UP DISPLAY نمایشگر شیشه جلو خودرو می باشد . هد آپ دیسپلی اولین بار در جت های جنگنده مورد استفاده قرار گرفت و به سرعت مورد علاقه کمپانی های خودرو نیز واقع شد … به طور خلاصه این تکنولوژی که بر روی خودروهای لوکس دنیا مانند BMW نیز بصورت فابریک موجود است میتواند اطلاعات داشبرد شما را اعم از اطلاعات دور موتور سرعت دما و جهت … میزان مسافت و خیلی از آیتم ها را روی شیشه خودرو بصورت زیبا و دوست داشتنی منعکس کند طوریکه انگار شیشه خودرو شما دارای ال سی دی نمایشگر است .

هد آپ دیسپلی از جنبه ایمنی در هنگام رانندگی با سرعت بالا و در شب نیز مورد توجه بوده است این تکنولوژی قادر به دادن آلارم و اعلام دمای بالای آب و یا سرعت غیر مجاز است .

hud

از زمان استفاده از این تکنولوژی انواع مختلفی از هداپ دیسپلی ها ( HUD ) تولید و روانه بازار شده . از آخرین مدلهای HUD دیدن فرمایید : فروش انواع هداپ دیسپلی نمایشگر اطلاعات خودرو روی شیشه جلو

هد آپ دیسپلی ها در انواع مختلف و با نمایشگر ها متفاوت موجود هستند که برخی از آنها قابلیت اتصال به ماهواره را نیز دارند

تکنولوژی هداپ دیسپلی هنوز راه زیادی در پیش دارد و هم اکنون بعضی از شرکت ها مثل بی ام و تویوتا و مزدا شروع به استفاده از این سیستم و تکنولوژی کرده اند . به طور مثال در تویوتا کمری ۲۰۱۸ یک هداپ خوب ۱۰ اینچی استفاده شده و مزدا هم در مزدا ۶ از هد آپ استفاده کرده است . سیستم های پرتابل هم در حال گسترش هستند بطور مثال در آینده مدلهایی که بتواند به موبایل وصل شود و پیام شما را روی شیشه منعکس کند و مسیر حرکت را روی شیشه نمایش دهد گسترش خواهند یافت .

دیدگاه خود را بنویسید