نقد و بررسی Bugatti Centodieci

طراحی استثنایی و قدرت گسترده و شگفت انگیز از ویژگی های بارز ماشین های بوگاتی برای حدود ۱۱۰ سال است. این ها تمام نکاتی هستند که ردپایشان حتی در آخرین ساخته بوگاتی، Bugatti Centodieci همچنان دیده میشود. همراه ما باشید تا با نقد وبررسی Bugatti Centodieci، جدیدترین ماشین بوگاتی را بشناسیم.

Bugatti Centodieci

علت نام گذاری ماشین جدید بوگاتی

چنتودیچی که نام جدیدترین ماشین بوگتی است، در زبان ایتالیایی به معنای ۱۱۰ است. بوگاتی از انتخاب این اسم برای جدیدترین ماشین خود دو هدف داشته است. اول اینکه ادای احترامی به مدل EB110 بوگاتی باشد که در دهه ۱۹۹۰ تولید می شد. دوم اینکه همزمان با معرفی این مدل، بوگاتی ۱۱۰ سالگی خود را نیز جشن گرفته است.

Bugatti Centodieci

ادای احترام جدید ترین ماشین بوگاتی

با یک نگاه کلی به این ماشین جدید و قدرتمند بوگاتی، تاثیرات مستقیمی از مدل قدیمی EB110 در آن متوجه خواهید شد که در طراحی بوگاتی چنتودیچی به کار رفته است. ادای احترام به مدل EB110 بوگاتی از جلو پنجره ای نعل اسبی آن کاملا مشخص است.

مشابه مدل EB110، لوگوی برند بوگاتی روی کاپوت نصب شده و مانند مدل های چندسال اخیر بوگاتی بر روی جلو پنجره ای نمی باشد. در ضمن ۵ ورودی هوای گرد که در Bugatti Centodieci خودنمایی می کند به صورت مستقیم از مدل EB110 بوگاتی منتقل شده اند.

Bugatti Centodieci

نمای عقبی ماشین جدید بوگاتی، کاملا انحصاری

بر خلاف سایر المان ها موجود در ماشین جدید بوگاتی که ادای احترام به مدل EB110 بوگاتی هستند، نمای عقبی Bugatti Centodieci کاملا انحصاری است. یک باله بسیار بزرگ، چراغ های عقبی سرتاسری ، دیفیوزری غول پیکر و ۴ خروجی اگزوز ویژه ترین المان های بخش عقبی چنتودیچی بوگاتی را تشکیل می دهند.

Bugatti Centodieci

مشخصات فنی Bugatti Centodieci

یک موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندری در جدیدترین ساخته خودروساز فرانسوی مانند همیشه خودنمایی می کند. سریع تر از شیرون بوگاتی!! ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت این شاهکار جدید بوگاتی است. عدد مجذوب کننده ۱۶۰۰ حتی ۱۰۰ واحد بالاتر از شیرون است.

این موتور شگفت انگیز بوگاتی، در عرض ۲٫۴ ثانیه صفر تا صد را طی می کند. در حدود ۱۳٫۱ ثانیه لازم است تا بوگاتی Centodieci به سرعتی معادل ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین نهایت سرعت جدید ترین ماشین بوگاتی ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

همچنین وزن این بوگاتی در مقایسه بوگاتی شیرون ۲۰ کیلوگرم کمتر است.

قیمت Bugatti Centodieci

قیمت جدیدترین بوگاتی، حدود ۹ میلیون دلار ( ۸٫۹ ) به علاوه مالیات بر ارزش افزوده است؛ قرار است تنها ۱۰ دستگاه از این بوگاتی هیجان انگیز تولید شود.

در ضمن، مدلی که از جدیترین ماشین بوگاتی رونمایی شده است سفید رنگ است؛ البته به گفته کمپانی بوگاتی هیچ محدودیتی در رنگ بندی این خودرو برای سفارش دهندگان وجود نخواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید