میتسوبیشی اکلیپس کراس رسماً در ایران معرفی شد + قیمت

میتسوبیشی اکلیپس کراس‌اوور جمع و جوری است که در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه ژنو به صورت رسمی معرفی شد.

 میتسوبیشی اکلیپس کراس بر روی مدل مفهومی XR-PHEV پیاده‌سازی شده و خودرویی بین میتسوبیشی ASX و میتسوبیشی اوتلندر قرار می‌گیرد. اگرچه میتسوبیشی در سال‌های گذشته یک خودروی سدان اسپرت به نام اکلیپس داشت اما میتسوبیشی اعلام کرده که این تشابه اسمی رابطه‌ای را نشان نمی‌دهد.

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس رسماً در ایران معرفی شد

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس فعلاً تنها در ژاپن تولید می‌شود و با مدل‌های ۲۰۱۸ به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. اکلیپس کراس روی پلفترم GS این شرکت پیاده‌سازی شده، همان پلتفرمی که میتسوبیشی لنسر و یا پژو ۴۰۰۸ روی آن پیاده‌سازی شده‌اند.

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس رسماً در ایران معرفی شد

 

در بازارهای جهانی، میتسوبیشی اکلیپس کراس با دو موتور ۱٫۵ لیتری توربو بنزینی و یا ۲٫۲ لیتری دیزلی عرضه می‌شود که واضح است در ایران تنها نسخه ۱٫۵ لیتری توربو بنزینی عرضه می‌شود. گیربکس نصب شده روی این خودرو از نوع CVT است که در حالت دستی ۶ دنده را به راننده می‌دهد. در جدول زیر می‌توانید مشخصات کامل فنی میتسوبیشی اکلیپس کراس را مشاهده کنید:

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس رسماً در ایران معرفی شد

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس از نظر تکنولوژی جدیدترین تجهیزات این شرکت را روی خود دارد و از امکاناتی نظیر کروز کنترل هوشمند، رینگ‌های ۱۸ اینچی آلومینیومی، سیستم چهارچرخ محرک AWD، صفحه نمایش ۷ اینچی مجهز به Apple CarPlay و Android CarPlay، سنسور نور و باران، سقف پانوراما، چراغ‌های LED مخصوص روز، دوربین عقب بهره می‌برد.

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس رسماً در ایران معرفی شد

 

چهره میتسوبیشی اکلیپس کراس همانطورکه در تصاویر می‌بینید، یک کراس‌اوور جمع و جور شهری است و شیب شیشه عقب آن ما را به یاد خودروهای فست‌بک می‌اندازد. چراغ‌های کشیده در جلو و اتصال چراغ‌های عقب خودرو همگی المان‌های جدید میتسوبیشی در طراحی محصولات جدید این شرکت است.

 

میتسوبیشی اکلیپس کراس رسماً در ایران معرفی شد

 

قیمت جهانی میتسوبیشی اکلیپس کراس در بازارهای جهانی بین ۲۳ الی ۲۸ هزار دلار است ولی قیمتی که آرین موتور برای این خودرو با شرایط فعلی بازار در نظر گرفته ۲۶۲ میلیون تومان است. قیمتی که با توجه به نوسانات ساعتی ارز همانند دیگر محصولات وارداتی تمامی شرکت‌ها ممکن است در زمان عرضه تغییر کند.
میتسوبیشی اکلیپس کراس همانطورکه گفتیم بین میتسوبیشی ASX و میتسوبیشی اوتلندر قرار می‌گیرد و با توجه به قیمت آن می‌تواند رقیب مستقیم نیسان جوک اسپرت و یا تویوتا CHR در بازار باشد.

دیدگاه خود را بنویسید