نقد و بررسی نیسان GT-R مدل ۲۰۲۰

نسخه ی ارتقا پیدا کرده ی نیسان GT-R برای سال ۲۰۲۰ آماده ی ورود به بازار است و در ادامه با مشخصات این خودرو بیشتر آشنا خواهیم شد.
این خودرو در حال حاضر برای فروش وارد بازار استرالیا شده است و به قیمت ۳۷۸ هزار دلار استرالیا در این کشور عرضه می شود. قیمت این خودرو افزایش چشمگیری پیدا کرده است چون در مدل ۲۰۱۷ قیمت آن ۲۹۹ هزار دلار استرالیا بود.

nissan-gt-r
اما در قبال این افزایش قیمت، نیسان توانایی های این خودرو را هم افزایش داده است. در این ۱۲ سالی که از تولید مدل GT-R میگذرد نیسان و بخش خودروهای اسپرتش نیسمو توانسته اند روش های جدیدی را برای کاهش وزن خودروها پیدا کنند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اینکه نیسان در چه بخش هایی اقدام به کاهش وزن مدل ۲۰۲۰ این خودرو کرده است.

nissan-gt-r

ابتدا با رینگ ها شروع می کنیم که ۱۰۰ گرم نسبت به قبل سبک تر شده اند. استفاده از فیبر کربن در بخش های سقف، کاپوت، اسپویلر و پنل های جانبی بدنه نیز سبب کاهش ۱۰٫۵ کیلوگرمی وزن شده است. ترمزهای کربن سرامیکی جدید GT-R نیز ۱۶٫۳ کیلوگرم از قبل سبک تر هستند. نیسان این مدل را به توربوشارژر های مسابقه ای GT3 مجهز کرده که به جای ۱۱ پره دارای ۱۰ پره هستند و پره های آن نیز ۳ دهم میلیمتر ضخامت کمتری دارند. این روش سبب شده تا جرم کلی توربوشارژر ۱۴٫۵ درصد کمتر باشد. صندلی های اسپرت جدید ریکارو نیز ۱٫۶ کیلوگرم وزن کمتری از مدل قبلی دارند.

nissan-gt-r
نیسان در کنار کاهش وزن خودرو اقدام به استفاده از تایرهای جدیدی در این خودرو کرده است که چسبندگی بالاتری دارند. این تایرهای جدید که ساخت دانلوپ هستند ۱۱ درصد سطح تماس بیشتر و ۷ درصد چسبندگی بالاتری در مقایسه با تایرهای قدیمی دارند. قسمتی که دست نخورده باقی مانده موتور است. همچنان در قبل GT-R از یک موتور ۳٫۸ لیتری V6 استفاده می شود که ۵۹۱ اسب بخار قدرت و ۶۵۲ نیوتون متر گشتاور دارد. این موتور به یک گیربکس دوبل کلاچ ۶ دنده کوپل شده است که نیرو را به هر دو محور انتقال می دهد.

nissan-gt-r
مثل همیشه نیسان از اعلام شتاب صفر تا صد این مدل خودداری کرده است اما در تست های انجام شده توانستیم به شتاب ۳٫۱ ثانیه ای دست پیدا کنیم. به نظر می رسد در شرایط محیطی مناسب GT-R جدید بتواند به شتاب صفر تا صد کیلومتر زیر ۳ ثانیه هم دست پیدا کند.

دیدگاه خود را بنویسید