نقد و بررسی پیکاپ و شاسی بلند برقی آفرودی بولینگر

بولینگر یک شرکت استارتاپی واقع در ایالت میشیگان است که یک پیکاپ آفرودی تمام الکتریکی را به تازگی معرفی کرده است. این پیکاپ در دو تیپ B1 و B2 EV به بازار عرضه خواهد شد. تصاویر منتشر شده، از نسخه بتا این خودرو هستند و می‌توان امیدوار بود به زودی تولید انبوه این محصولات آغاز شود. انتشار تصاویر پیکاپ و شاسی بلند برقی بولینگر، نقطه عطفی در حرکت رو به جلوی این شرکت خواهد بود.

BOLLINGER
پیکاپ و شاسی بلند برقی بولینگر که به ترتیب B1 و B2 نامیده می‌شوند، طوری طراحی شده‌اند که در دنیای واقعی قابل استفاده باشند. هر دوی این خودروها براساس پلتفرم اختصاص بولینگر، موسوم به کلاس ۳ توسعه داده شده‌اند. شاسی و بدنه خودروها از آلومینیوم ساخته شده است که فرآیند تولید را ساده و کم هزینه می‌کند و پنل‌های بدنه به راحتی بر روی شاسی جا می‌گیرند. بولینگر بر روی هر اکسل، یک موتور برقی قرار داده که توانایی خارق العاده‌ای به این پیکاپ و شاسی بلند برای عبور از مسیرهای ناهموار می‌دهد. ترکیب فعالیت هر دو موتور، نهایت قدرت ۶۱۴ اسب بخار و گشتاور ۹۰۵ نیوتون متر را آزاد می‌کند که قادر است شاسی بلند بولینگر را در ۴٫۵ ثانیه از حال سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت این پیکاپ و شاسی بلند نیز حدود ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده است.

BOLLINGER
برد خودروها تایید نشده است، اما به گفته بولینگر، یک پکیج ۱۲۰ کیلو وات ساعتی باتری برای خودروها تدارک دیده شده است. پیش از این شرکت تصمیم داشت باتری‌های ۱۰۰ کیلووات ساعتی را بر روی خودروها نصب نماید که بردی در حدود ۳۱۶ کیلومتر را برای خودرو فراهم می‌کردند. سیستم انتقال قدرت شاسی بلند و پیکاپ بولینگر ، یک جعبه دنده دو سرعته است که در حالات برد کم و برد زیاد تنظیم می‌شود. همچنین برای هر دو دیفرانسیل جلو و عقب سیستم قفل الکترونیکی متفاوتی در نظر گرفته شده است.

BOLLINGER
همانطور که گفته شد، خودروهای بولینگر برای انجام وظایف خارج جاده‌ای تدارک دیده شده‌اند و به همین منظور، از توزیع وزن ۵۰-۵۰ بهره می‌برند. ارتفاع خودروها از سطح زمین بین ۱۰ الی ۲۰ اینچ قابل تغییر است و ترمزهایی با دیسک سی سانتی متری به همراه سیستم تهویه، وظیفه نگه داشتن خودرو را به خوبی انجام خواهند داد. پیکاپ بولینگر قابلیت حمل باری به وزن ۲۳۵۹ کیلوگرم و یدک کشیدن وزنه‌ای ۳۴۰۲ کیلوگرمی را دارد که در مقایسه با یک پیکاپ مرسوم، نظیر تویوتا هایلوکس، با قابلیت یدک کشی ۳۵۰۰ کیلوگرم، رقم قابل قبولی به نظر می‌رسد. رقبای اصلی این خودرو، پیکاپ‌های R1T و R1S از شرکت ریویان و فورد F-150‌ الکتریکی هستند. به گفته مالک شرکت بولینگر، تاکنون سی هزار نفر نسبت به خرید این خودروها ابراز علاقمندی کرده‌اند و تولید محصولات بولینگر از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید